Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Změny ve zdaňování mezd v roce 2022 a roční zúčtování záloh za rok 2021

Kurzem Vás provede Katarína Dobešová - Odbor 15 – Příjmové daně Ministerstva financí, vrchní ministerský rada, specialistka v oblasti daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, autorka a spoluautorka odborných publikací, zkušená lektorka v oblasti přípravy mzdových účetních

Základní info

Obsah semináře:
* Přehled změn ve zdaňování mezd v roce 2022 (zvýšení daňového zvýhodnění na děti, zrušení blokace při výplatě měsíčního bonusu, zvýšení základní slevy na poplatníka, nová sleva za zastavenou exekuci, zvýšení průměrné a minimální mzdy s dopady na daňové parametry a sazbu daně, zvýšení limitu pro daňové osvobození peněžního příspěvku na stravování) a aktuální výklady k dané problematice.
* Roční zúčtování záloh za rok 2021:
- Legislativní rámec, přepočet DZV na děti v rámci RZZ a doplacení daňových bonusů, problematika výpočtu daně progresivní sazbou a stanovení základu daně u poplatníků s příjmy ze závislé činnosti, vypořádání přeplatků a nedoplatků při RZZ.
- Povinností poplatníka a plátce daně při RZZ, lhůty a termíny, kdy má zaměstnanec právo požádat o RZZ a kdy má povinnost podat daňové přiznání, náležitosti žádosti o RZZ.
- Uplatnění nezdanitelných části základu daně, zejména úroků z úvěrů na bydlení v novém daňovém režimu, darů poskytnutých na veřejně prospěšné účely, příspěvků na penzijní a životní pojištění a uplatnění ročních slev na dani (na druhého z manželů a školkovného).
- Vypořádání daňové povinnosti u daňových nerezidentů.
- Podmínky pro vypořádání daňové povinnosti u zaměstnanců se srážkovou daní (kdy do RZZ a kdy do DAP) a u zaměstnanců s příjmy doplacenými v čistém podle § 5 odst. 4 zákona, nebo sice zúčtovanými v roce 2021 ale nevyplacenými v čistém ani do konce ledna 2022.
* Různé další aktuální informace v souvislosti coronavirem, v oblasti soustavné přípravy na budoucí povolání a zajímavé judikáty související se zdaňováním mezd.
* Zastavení u daňových tiskopisů (nové vzory, lhůty pro zpracování, oznamovací povinnost plátce daně atd.).
- Pro účastníky semináře bude k dispozici podkladový materiál a detailní prezentace jako obvykle i v elektronické podobě.

Změny ve zdaňování mezd v roce 2022 a roční zúčtování záloh za rok 2021

Vybraný termín:

18.1.2022  Praha Upřesnující informace k termínu

Cena
2 140 Kč + 21% DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je čtyři a osm ? Součet zapište číslicemi.