VDA 2 - Uvolnění výrobního procesu a produktu

Základní info

Komu je kurz určen?

Manažerům kvality, inženýrům či technikům kvality, dále pracovníkům nákupu, vývoje, logistiky a výroby, kteří se podílejí na řešení kvality v příslušných procesech v automobilovém průmyslu - především členům projektových týmů při zavádění nových výrob.

Co Vám kurz přinese?

Cílem kurzu je seznámení s iniciátory, požadavky, se strukturovanou implementací v postupech organizace a s prokazováním v rámci postupu uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF).

Obsah kurzu:

  • Přehled a vazby nejdůležitějších právních předpisů (EHK/OSN předpisy, bezpečnost výrobku, odpovědnost za výrobek, IMDS, REACH....)
  • Struktura 6. vydání VDA 2
  • Výklad obsahu - postup PPF a vzorkování, plánování a odsouhlasení PPF včetně časového zařazení v procesu vzniku produktu , iniciační matice, stupně předložení, rozhodnutí o uvolnění, zvláštní případ - malé série.
  • Vysvětlení specifické potřeby řízení v organizaci
  • Praktický příklad procesu vzorkování

Požadavky na vzdělání a praxi:

Základní znalosti managementu kvality podle IATF 16949 Zkušenosti v odvětví automobilového průmyslu, znalost specifických požadavků zákazníků pro oblast vzorkování.

Délka kurzu:

2 dny

Odborný garant:

VDA QMC, Ing. Stanislav Křeček

Učební materiály:

Publikace

/csj.omegadesign.cz/nabidka-publikaci/?tx_odcatalogcsq[oblast]=&tx_odcatalogcsq[typpublikace]=&tx_odcatalogcsq[title]=VDA%202&tx_odcatalogcsq[code]=&tx_odcatalogcsq[fulltext]=&tx_odcatalogcsq[submit]=Hledat&tx_odcatalogcsq[detail]=24&cHash=77a5e9cc5f6d4aed502a1db0dec4f0da>VDA 2 Zajištění kvality před sériovou výrobou, kterou účastníci obdrží na kurzu.

Forma ukončení:

Účastník při splnění minimálně 80 % docházky a úspěšném složení závěrečného testu obdrží osvědčení VDA QMC o kvalifikaci. Při neúspěchu v testu obdrží účastník pouze VDA QMC osvědčení o absolvování kurzu.

Doporučení:

Kurz je doporučen držitelům personálních certifikátů ke splnění požadavků na recertifikaci.

Kurz je zařazen do modulového vzdělávání kvalifikace

/www.csq.cz/kurzy/inzenyr-v-dodavatelskem-retezci>Inženýr v dodavatelském řetězci. Počet kreditů: 1.

Bližší informace:

Irena Lukešová, tel.: +420 221 082 225

lukesova@csq.cz

VDA 2 - Uvolnění výrobního procesu a produktu

Vybraný termín:

 Praha

Cena

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je devět a dvě ? Součet zapište číslicemi.