Hrajeme si s kompozicí s Ondřejem Neffem

kurz

Základní info

Celodenní kurz volně navazuje na oblíbený kurz Začínáme…. Má dvě části. Začíná se rovnou v terénu, v kouzelném prostředí Vojanových sadů na Malé Straně a na nábřeží pod Karlovým mostem. Zde se v praxi názorně pobírají hlavní zásady fotografické kompozice, zejména:

* členění plochy
* znázornění prostoru v dvojrozměrném obrazu
* silné a slabé oblasti v obraze
* role úhlopříčky, rozdíl levé a pravé úhlopříčky
* pozadí a popředí
* výrazné a slabé linie
* poměry ploch
* role struktur v obraze

Nejde o teoretický výklad - je to praktické vyzkoušení s důrazem na záběrovou techniku, zejména s ohledem na práci s úhlem záběru s různými ohnisky, případně výměnnými objektivy. Zásady perspektivy se probírají v souvislosti s různými způsoby použití krátkého ohniska/širokého úhlu záběru a dlouhého ohniska/úzkého úhlu záběru i s ohledem na hloubku ostrosti při různém nastavení clony. Kurz je určen pro každého, kdo má první kroky jakkoli za sebou. Nebudou tedy vysvětlovány základní pojmy a předpokládá se, že práce s nastavením citlivosti, vyvážení bílé a expoziční kompenzace je účastníkům jasná. Přirozeně, že se pomocné ruky dočká každý, kdo bude i v této věci tápat.

Hlavní pozornost je věnována záběru, zvláště v souvislosti s nastavením objektivu s ohledem na zamýšlenou kompozici. Každý fotoaparát dokáže svým objektivem „přibližovat“. Této vlastnosti se třeba využívat tvůrčím způsobem. Seminář je určen:
Pro všechny, kteří si chtějí prověřit své čerstvě nabyté informace o digitální fotografii v praxi. Seminář není určen pro pokročilejší uživatele, ale naopak pro ty, kteří s digitálním fotoaparátem mají minimální zkušenosti.

Hrajeme si s kompozicí s Ondřejem Neffem

Vybraný termín:

 Praha

Cena

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a devět ? Součet zapište číslicemi.