ARCHITEKTURA EVROPSKÝCH MĚST- cyklus přednášek Petrohrad, Berlín, Paříž, Barcelona, Benátky, Řím

Základní info

                      Architektura a historie evropských měst            - cyklus monografických přednášek doc. Sedlákové

      * Petrohrad * Berlín * Paříž * Barcelona * Benátky * Řím

    Komentovaný výklad, přednášky a diskuse, doplněné bohatým obrazovým      
                 doprovodem
- 6 večerů - vždy ve středu od 17,30 hod.

Jedinečný kurz = zaručený zážitek i poučení pro každého posluchače!                         
Oslovili jsme doc. Ing. arch. Radomíru Sedlákovou, CSc., která se těší největší přízni posluchačů svým přednesem a  přístupem k přednáškám, excelentními znalostmi a zkušenostmi i svým enthusiasmem, dovede posluchače upoutat a zprostředkovat jim nevšedním způsobem nové poznatky a zážitky při poznávání historie, krás umění a architektury. 

Společně jsme pro vás připravili cyklus přednášek o vybraných evropských městech s obdivuhodnou architekturou.

Doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc

VŠ pedagog (ČVUT stavební fakulta, obor architektura, VŠ v Bratislavě, Liberci, Plzni), vědecká pracovnice a kurátorka Národní galerie (Veletržní palác) a lektorka Vám nabízí svůj sen -  seznamovat se s dějinami architektury ne po jednotlivých stylech, ale po městech. Protože člověk se vždy pohybuje městem, kde se mu to míchá pěkně dohromady, nemůže  jít jen jedním vymezeným slohem.


C
yklus přednášek o architektuře evropských měst:

 • Petrohrad
 • 15.10.2014
  V evropském měřítku město velmi mladé, založené roku 1703, velmi brzy však chápané jako jedno z nejkrásnějších míst na světě, přezdívané Benátky severu. Mísí se v něm vlivy ruské, italské, německé, anglické v ojedinělém celku. Poznejte budovu Admirality, Petropavlovskou pevnost, Palácové náměstí, Zimní palác, Něvský prospekt, Katedrálu sv. Petra a  Pavla....
 • Berlín
 • 29.10.2014
  Z malého středověkého města na Sprévě se stalo hlavní město pruského království, metropole průmyslového Německa, centrum evropské avantgardy i hlavní město třetí Říše. Po pádu po 2. sv. válce a sjednocení města v r. 1990 se stalo městem světového formátu - metropole evropské kreativity s architektonickým boomem po pádu berlínské zdi.

 • Paříž 
 • 12.11.2014
  Původem římské město ve středověku vykvetlo do podoby jednoho z nejvýznamnějších měst Evropy.Bylo městem gotickým, a přitom v něm ze středověku je zachováno velmi málo. Má mnoho center – Ille de Cité s gotickou katedrálou Notre Dame, Louvre, jenž v sobě skrývá snad všechny architektonické styly až do současnosti, soudobou administrativní čtvrť La Défence, imperiální Vítězný oblouk, novorománskou baziliku Sacré-Coeur, ale taky živé bulváry a okouzlující secesi.

 • Barcelona
 • 26.11.2014
  Původně malé gotické město s ojedinělým kostelem Santa Maria del Mar a dlouho rozestavnou katedrálou se v polovině 19. století změnilo v moderní velkoměsto a typickým šachovnicovým půdorysem, kde na počátku století dvacátého působil nejenom Antonio Gaudí, jehož stavby Sagrada Familia, Casa Milá, Casa Batlló, park Güell jsou dnes poklady světové architektury. Jednu ze svých nejvýznamnějších staveb tu zanechal Mies van der Rohe. Od devadesátých let se Barcelona systematicky mění v soudobé velkoměsto, jež dbá na to, aby bylo přátelské ke svým obyvatelům.

 • Benátky
 • 10.12.2014                                                                                                      Útočiště před barbary uprostřed ojedinělé laguny dalo vzniknout ojedinělému souboru, jehož architektura je plynule rozvíjí od 8. Století. Město orientované spíš k Východu než k přilehlé Evropě si vytvořilo vlastní architektonický sloh, jenž je neopakovatelný v jiných podmínkách. Nejde jen o baziliku sv. Marka, Dóžecí palác, Zlatý palác či San Giorgio Maggiore a další ojedinělé stavby vynikajících architektů, ale jde o celkový charakter stále přitažlivého města, jež se na sklonku 80. let 20. století stalo místem konání pravidelných Světových výstav architektury.

 • Řím
 • 07.01.2015
  Věčné město je stále se aktualizující učebnicí architektury – od etruského založení, přes antický rozkvět k nástupu raného křesťanství, se specifickým cítěním gotiky a s vrcholy renesanční a barokní architektury. Pro architekty byl Řím vždy povinnou návštěvou a nekonečným zdrojem poučení a inspirace.

METODY
Komentovaný výklad, přednášky a diskuse, doplněné bohatým obrazovým doprovodem. 

TERMÍN
15.10. - 07.01 2015 vždy ve středu od 17,45 hod. do 19,45 hod.

KURZOVNÉ

3.025,- Kč s DPH (resp. 2.500,- Kč bez DPH 21%)

Z
výhodněné ceny s bonusem 500 Kč

 • při platbě v hotovosti v agentuře
 • skupinové přihlášky - min. 2 účastníci společně
 • přihláška min. 2 měsíce před začátkem akce


POČET POSLUCHAČŮ
min. 10 osob

MÍSTO KONÁNÍ
Karlovo náměstí, Praha 2 

ARCHITEKTURA EVROPSKÝCH MĚST- cyklus přednášek Petrohrad, Berlín, Paříž, Barcelona, Benátky, Řím

Vybraný termín:

 Praha

Cena

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je čtyři a čtyři ? Součet zapište číslicemi.