Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Místní a účelové komunikace - 2. část - ochrana a údržba veřejných cest - ON-LINE

Kurzem Vás provede Mgr. Karel Černín, Ph.D. - soudce Krajského soudu v Brně

Kurzem Vás provede Mgr. David Slováček - asistent soudkyně Nejvyššího správního soudu, dříve právník Kanceláře veřejného ochránce práv. Zkušený lektor a specialista na veřejné i soukromé právo. Ve své dosavadní práci se prakticky zabýval právem poskytování dotací. Specializuje se rovněž na problematiku místních a účelových komunikací, ochrany spotřebitele, odškodňování za chybný výkon veřejné moci a další agendy. Má rovněž předchozí zkušenosti z advokacie a advokátní zkoušky.

Základní info

Z obsahu semináře:
* Veřejné cesty a stavební právo. (Povolování staveb komunikací speciálním stavebním úřadem, jejich stavební úpravy a údržba. Ochrana veřejných cest při umisťování a povolování ostatních staveb obecnými stavebními úřady. Obecné požadavky na využívání území – dopravní napojení pozemku a stavby.)
* Překážky na místních a účelových komunikacích (hromady materiálů, jámy, přírodní překážky, stavby, vraky).
* Ničení a znečišťování místních a účelových komunikací.
* Údržba místních a účelových komunikací (Kam až sahá povinnost údržby veřejných cest?) Povinnost vlastníka cesty k náhradě škody uživatelům a vlastníkům sousedních nemovitostí.
* Veřejné cesty s omezeným režimem užívání. (Uzavřené prostory a objekty. Lesní cesty. Ochranná pásma vodního zdroje. Omezení přístupu ve správním řízení. Umisťování dopravních značek.)

Místní a účelové komunikace - 2. část - ochrana a údržba veřejných cest - ON-LINE

Vybraný termín:

30.5.2023  ONLINE Upřesnující informace k termínu

Cena
2 140 Kč + 21% DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je devět a deset ? Součet zapište číslicemi.