Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Rozšířená konfigurace přepínačů

Základní info

Cíle kurzu

Kurz je určený pro síťové administrátory větších lokálních sítí a poskytovatelů služeb (Internet, transport dat), kteří vyžadují získat podrobnější teoretické informace a praktické zkušenosti týkající se nových vlastností a služeb využitelných na přepínačích. Po absolvovaní kurzu bude účastník seznámen s novými verzemi spanning tree protokolů (IEEE 802.1w,s , rapid-pvst+), tunelováním Ethernet dat pomocí Q-in-Q a L2 protocol tunneling. Dále taktéž účastník získá základní zkušenosti s implementací security - DHCP snooping, Dynamic ARP Inspaction - DAI, IP Source Guard, Private VLAN atp.

Obsah kurzu

- Tunelování Q-in-Q- Rapid spanning tree IEEE802.1w- Multiple spanning tree IEEE802.1s- Dodatečné spanning tree funkce (Root Guard, BPDU Guard, Loop Guard, BPDU Filter, UDLD)- Stav portu Error-Disable- Ochrana proti spoofing útokům- Private VLAN- Modely architektury přepínaných sítí

Předpoklady

Znalosti v oblasti Internetworkingu, TCP/IP, IP směrovacích protokolů a konfigurace směrovačů v rozsahu školení A0 a A1.Znalosti základních pojmů z oblasti Internetworkingu, OSI modelu, TCP/IP protokolu, Ethernetu v rozsahu školení A0. Dále znalosti konfigurace přepínačů, VLAN, IEEE 802.1d, inter VLAN routing v rozsahu školení A2/CCNA.

Studijní materiály

Účastníci obdrží tištěnou kopii předváděných prezentací.

Rozšířená konfigurace přepínačů

Vybraný termín:

6.8.2020 –  7.8.2020  Praha 8

Cena
15000 Kč + 21 % DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je jedna a pět ? Součet zapište číslicemi.