ASP.NET I

Základní info

V tomto školení vám vysvětlím obecné základy platformy .NET, ukážeme si, jak webové aplikace hostovat on premises, v cloudu Microsoft Azure, na Windows i na Linuxu. Řeč bude i o psaní konzolových aplikací a Windows Services a daemonů na Linuxu.

Poté nahlédneme do základů softwarové architektury a do SOLID principů, na nichž je postavena platforma ASP.NET Core. Důležitou součástí ASP.NET Core je IoC/DI kontejner, představíme si funkci toho vestavěného i jeho náhradu nějakým jiným, stejně jako základy softwarové architektury.

V další části se budeme věnovat ASP.NET MVC a vylepšeními v templatovacím engine Razor. Ukážeme si, jak vytvořit základ webové aplikace a práci s JavaScriptem, CSS preprocesory a CDN.

Poslední část pak je věnována tag helperům, nové formě rozšiřitelnosti Razor engine, tj. MVC a Razor Pages. Představíme si existující tag helpery i postup, jakým lze vytvářet nové.

Kurzy je určen pro programátory, kteří mají obecnou znalost webových technologií (HTML, CSS, JavaScript) a alespoň základů .NET (C#, Razor, Web Forms, MVC). Cílem je upgradovat jejich znalosti a dovednosti na aktuální úroveň.

Současně je vhodné navštívit i navazující kurz ASPNET_ADV - ASP.NET II

Poznámka:

 • Bude-li používat vlastní PC, pak následující software, včetně všech aktualizací
  • Windows 10 nebo novější
  • Visual Studio (ne Visual Studio Code) - nejnovější verzi, jakoukoliv edici, včetně bezplatné Community, s workloadem pro web a ASP.NET Core
  • Microsoft SQL Server - jakoukoliv podporovanou verzi, jakoukoliv edici, včetně bezplatné Express
  • SQL Management Studio - nejnovější verzi; není nezbytně nutné, ale důrazně doporučeno
 • Funkční předplatné Microsoft Azure jakéhokoliv typu. Tj. včetně (funkčního) trial, pay-as-you-go, Visual Studio Subscription apod.
 • Předplatné DigitalOcean nebo možnost jej v průběhu kurzu zřídit. Při zřízení přes odkaz https://altair.is/digitalocean dostane účastník dostatečný kredit na 30 dní zdarma, ale je nutné vždy zadat číslo platební karty pro ověření totožnosti.

Doporučujeme software instalovat a aktualizovat s předstihem, ne v průběhu kurzu (trvá to zbytečně dlouho) Stejně tak doporučujeme zřídit účty, zejména trial u Azure, s předstihem. Ne však zase moc velkým, protože kredit je omezený na 30 dnů. Zřízení trialu u Azure může chvíli trvat a není dobré, když ho z jedné adresu (firmy, učebny) dělá víc lidí najednou. V případě zřízení trial účtů je kredit více než dostatečný na vše, co je třeba na školení udělat. I v případě placené varianty jsou náklady na zdroje spotřebované v průběhu kurzu zanedbatelné, v řádu desetikorun.

ASP.NET I

Vybraný termín:

21.10.2024 –  25.10.2024  Praha

Cena
21 000 Kč + 21% DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je dvě a čtyři ? Součet zapište číslicemi.