Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Advanced SAN Configuration and FCoE

Základní info

Cíle kurzu

Školení podává přehled o konfiguraci a fungování několika pokročilejších funkcích technologie Fibre Channel, jako je například Inter-VSAN routing, Enhanced Zoning, apod. Samostatnou sekcí je seznámení s novou generací technologie Ethernet (DCB - Data Center Bridging), která dovoluje i přenos FC rámců. Probírány jsou vybrané funkce DCB, včetně terminologie a fungování FCoE. Znalosti si účastník upevní během provádění několika praktických úloh.

Obsah kurzu

+ Stručný přehled základů fungování SAN + Adresace, port a proces fabric login, typy portů, buffer-to-buffer flow control + NPV a NPIV + VSAN + Fabric Services+ Zoning a Enhanced Zoning+ FSPF (Fabric Shortest Path First) a základní ladění+ Inter-VSAN routing+ DCB (Data Center Bridging) - přehled hlavních vlastností+ Fibre Channel over Ethernet (FCoE) + Principy fungování + FIP+ Praktické laby

Předpoklady

Předpokládá se základní znalost terminologie a fungování SAN sítí pokrytá školením TRN_DC-S1 (SAN Basics). Vzhledem k ve školení rozebírané problematice konvergovaných LAN a SAN sítí, resp. FCoE komunikaci, je nutné, aby účastník rozuměl fungování LAN sítí zhruba v rozsahu školení A2.

Studijní materiály

Účastníci obdrží kopii předváděných prezentací.

Advanced SAN Configuration and FCoE

Vybraný termín:

13.10.2020 –  15.10.2020  Bratislava 2

Cena
1600 Euro + 20 % DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je šest a osm ? Součet zapište číslicemi.