Strategie - video školení

Ing. Ivo Toman

Kurzem Vás provede Ing. Ivo Toman

Ivo Toman je známý český školitel, motivátor, autor 16 knih a desítek audiopřednášek a videoškolení. Jeho oborem je motivace, prodej a osobní rozvoj.

Základní info

Ve video školení Strategie se dozvíte:

8 Hlavních strategických chyb.
Chyby u konkurence.
Jak získat "nespravedlivé" výhody a dočasný monopol.
Sebekanibalizace.
Kdy se objeví vaší napodobitelé? Jak jim to ztížit?
Co zvyšuje a co snižuje cenu?
Jak vyřešit dilema - velký obrat nebo velký zisk.
Konkrétní příklady.

Dokážete říci během minuty:
... jaká je krátkodobá a dlouhodobá strategie vaší firmy?
... jak zajistíte ziskovost?
... a ví to i vaši lidé?

Pokud jste zaváhali, pak je video školení Iva Tomana vhodné i pro vás.
Myslíte si, že ho nepotřebujete? Je pro vás zbytečné?

Na to máme odpověď:
Podle průzkumů, 80 % vrcholových manažerů nemá systém měření marketingových nákladů. A to i v těch firmách, kde na marketing dávají přes 25 % tržeb. Přitom na poradách věnují méně než 10 % času tomu, odkud pochází 90 % příjmů a zisků. Místo toho se věnují snižování nákladů. Šetření je v pořádku, ale nesmí zůstat jen u něj. To je podobné, jako anorektické holky. Ty chtějí zhubnout. Fajn. Tak dlouho, až umřou hladem........ Není to divné?

Strategie je 70 % úspěchu v podnikání, přitom na otázku: "Co je to strategie?" 19 z 20 lidí neumí odpovědět. Bohužel také 95 % lidí nejsou úspěšní. Na čem založit strategii? 3 vlastnosti skvělé strategie jsou velice jednoduché a účinné.

Trvalý růst:
V podnikání jde hlavně o dvě věci: Jak být jiný a jak řešit problémy těch, kteří od vás odebírají vaše produkty. Podobně jako ve vztahu mezi mužem a ženou jde o to, jak "svádíte" své odběratele. Žena, či muž se musí odlišovat, jinak vás nebude zajímat. A nesmí mít s vámi žádné problémy, jinak přijde rozchod.

Přesvědčujete zákazníky o tom, že jste lepší než konkurence? Ale o to nejde. Víte, o co jde?

Konkurence
Pokud dnes máte úspěch, to vám vůbec nezaručí úspěch do budoucna. Podniky, které se nedokážou přizpůsobovat změnám, skončí. Kde je dnes Polaroid a Moulinex?

Konkurence jsou jen lidé, kteří mají svou politiku a lidé neradi mění svou politiku. Jak toho využít?

Firmy nedosahují nejvyšších zisků, protože manažeři si potenciál firmy neuvědomují. Zvýšit zisk o tisíce procent je těžko představitelné. Ale je to možné! Chcete důkazy?

Ve video školení Strategie si objasníte například tyto všeobecně rozšířené omyly:

1. Pružnost poptávky - pokud ji nebudete umět u zkoušek, vyhodí vás ze školy. Pokud to uděláte v praxi, nejspíše zkrachujete. Kdy nízké a kdy vysoké ceny? Poznáte, že platí jiné pravidlo.

2. Sebekanibalizace se učí jako špatná věc. Jak to, že některé firmy na ni založily svou strategii a funguje jim to přes 100 let? Ukážeme vám 2 příklady na sebekanibalizaci.

3. Benchmarking (srovnání s konkurencí). Také se všude učí. Ale dopustíte se při něm tří obrovských chyb. Chcete poznat něco lepšího než Benchmarking?

4. Špatné cíle. Co je cílem? Zvýšit podíl na trhu? Obrat? Prodej? Image? Povědomí? Nic z toho! To vše přijde až jako důsledek jiného cíle.

5. S růstem hodnot pro zákazníky musí růst náklady. Nemusí! Naopak! Uvidíte důkazy. Zbavíte se tak mnoha zbytečných nákladů.

6. Zaměření na produkty. Myslet si, že zvítězí ten nejlepší produkt, je chyba. V mozcích lidí nejsou produkty, nýbrž vjemy.

Strategie - video školení

Vybraný termín:

 Online Upřesnující informace k termínu

Cena
495 Kč + 21% DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je sedm a dvě ? Součet zapište číslicemi.