Kurzy a licence - AFF - Accelerated Free Fall

Kurz na míru

Základní info

Nejrychlejší, nejprogresivnější, nejefektivnější a nejúspěšnější program výuky volného pádu na světě. Tento systém umožňuje studentům provádět seskoky volným pádem z výšky 4000 m za stálé přítomnosti a dohledu svých instruktorů. Naprostá většina parašutistů - "skydiverů", provozuje tento sport především pro volný pád, který nám dává jedinečnou svobodu, naprostou volnost a množství intenzivních zážitků, které se dají objevit jen "tam" nahoře, kdy padáte minutu k zemi, rychlostí kolem 190 km / h !!! Známe dobře všechny důvody, pro které se znovu a znovu vracíme na oblohu a tyto důvody chceme od prvního okamžiku přiblížit také našim studentům. Jsme tým a každý student se stává jeho nejdůležitější částí. Jsme si dobře vědomi vysokých nákladů a náročnosti kurzu AFF. Děláme vše pro to, aby vstup do parašutismu byl pro studenty co nejméně nákladný. Zároveň nabízíme více než jen profesionální přístup. Naším cílem je předat 100 % informací a znalostí, které naši instruktoři získali za několik let, kdy se již plně a profesionálně věnují jen parašutismu. Každý student může očekávat kompletní servis nejen po celou dobu kurzu, ale i dlouho po něm, až do doby, kdy bude zcela samostatný. Náš výukový program AFF probíhá podle standardů USPA ( United States Parachute Association ), která má jednoznačně nejvíce zkušeností, nejkomplexnější výukový manuál, ale také nejnáročnější podmínky pro získání licence instruktora AFF. Tím je zajištěna vysoká úroveň tohoto výukového systému a vy máte jistotu, že vaši instruktoři budou patřit ke špičce v daném oboru. Po ukončení kurzu vám poradíme s výběrem a kompletací výstroje, rovněž zajistíme pravidelný servis.
Jaké jsou tedy hlavní výhody AFF ? * Předně máte k dispozici dva, případně jednoho instruktora. Výuka probíhá velmi individuálně, dle možností a schopností každého studenta. To v případě běžných kurzů není možné, většinou je zde kolem šesti ( často i více ) žáků na jednoho instruktora.
Všechny seskoky probíhají z výšky 4000m, která nám dává cca. 50 vteřin volného pádu k procvičení všech dovedností, které se student naučí při " briefingu" a přípravě na zemi. Přítomnost instruktorů během volného pádu umožňuje okamžité korekce polohy, odstranění případných drobných chyb a.... působí jako významná podpora studenta v každém okamžiku seskoku až do otevření padáku.
Rozebrání jednotlivých okamžiků celého seskoku po přistání, korekce chyb - jsou li nějaké, případná úprava a přizpůsobení dalšího seskoku potřebám studenta. Nedílnou součástí výuky je použití videa. To znamená, že většina seskoků je natočena kameramanem, nebo instruktorem a student tak má možnost vidět a opětovně si uvědomit svoji činnost ve volném pádu. Jedná se o vynikající výukový prostředek.
Použitím moderních výukových systémů a pomůcek je zaručena precizní příprava studenta na každý seskok - Level tak, že ve velmi krátké době získá znalosti a dovednosti, které by jinou metodou získával mnohonásobně déle. Navíc v případě AFF je teorie ihned procvičena prakticky, takže student si vše zapamatuje daleko snadněji.
Student je od prvního seskoku plnohodnotným "skydiverem" a podle toho k němu také instruktoři přistupují. Jejich úkolem je odvést více než 100 % práci ve prospěch studenta a dovést ho k horní hranici jeho možností.
Bezpečnost všech členů týmu je vždy na prvním místě !!! Seskoky zahrnuté v rámci kurzu AFF ( uvedené informace k jednotlivým seskokům jsou jen orientační a budou upřesněny vaším instruktorem. Podrobnější informace naleznete také ve výukovém manuálu )

1. Static line 1 200 m ( seskok s automatickým otevřením padáku, sloužící především k výuce ovládání padáku a nácviku bezpečného přistání )

2. Tandemový seskok 4 000 m ( seskok k seznámení studenta s volným pádem, polohou během volného pádu, kontrolou výšky atd. Student má již několik úkolů, jak během volného pádu, tak při řízení padáku po jeho otevření )

3.100,- 3. Level 1 AFF - 4 000 m ( seskok se dvěma instruktory, cílem je stabilní výskok, schopnost studenta přijímat informace během volného pádu, nácvik otevření padáku - koordinace pohybů, kontrola a uvědomění si výšky, samostatné otevření padáku )

4. Level 2 AFF - 4 000 m ( seskok se dvěma instruktory, cílem je stabilní výskok, uvědomění si polohy pro volný pád, nácvik otevření padáku, neustálá kontrola a uvědomění si výšky, nácvik plochých otáček ve formaci a jejich zastavení, samostatné otevření padáku )

5. Level 3 AFF - 4 000 m ( seskok se dvěma instruktory, hlavním cílem je samostatné držení polohy těla dle všech os, oba instruktoři uvolní studenta a umožní mu samostatný pád, neustálá kontrola a uvědomění si výšky, samostatné otevření padáku)

6. Level 4 AFF - 4 000 m ( seskok s jedním instruktorem, cílem je nácvik plochých otáček a jejich zastavení v rozsahu 90 - 360 stupňů, dle přípravy instruktora, kontrola a uvědomění si výšky, samostatné otevření padáku )

7. Level 5 AFF - 4 000 m (seskok s jedním instruktorem, cílem je procvičení otáček, nácvik pohybu vpřed - klouzání, dle přípravy instruktora, kontrola a uvědomění si výšky, samostatné otevření padáku )

8. Level 6 AFF - 4 000 m ( seskok s jedním instruktorem, cílem je samostatný výskok studenta - floater bez držení instruktora, rušení stabilní polohy - salto atd., dle přípravy instruktora, kontrola a uvědomění si výšky, samostatné otevření padáku )

9. Level 7 AFF - 4 000 m ( seskok s jedním instruktorem, cílem je samostatný výskok studenta - diver bez držení instruktora, rozšíření a opakování znalostí získaných v předchozích levlech - dle přípravy instruktora, kontrola a uvědomění si výšky, samostatné otevření padáku )

10. Level 8 AFF - 4 000 m ( první zcela samostatný seskok studenta bez přítomnosti instruktora během volného pádu )

Kurzy a licence - AFF - Accelerated Free Fall

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.

Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci.

Nebo použijte poptávkový formulář.