Základní info
  Tento kurz, dostupný začátečníkům a pokročilým studentům trvá 4 týdny (prodlužitelný) a je obvykle organizován následujícím způsobem: 
Jednorozměrná reprezentace, význam linky v charakteru objektu, objev řezbářské techniky a umělecké kompozice demonstrované na starověkých a moderních příkladech.
Po prvních čtrnácti dnech věnovaných zátiším, bude kurz, pokud to počasí dovolí,pokračovat v přírodě za účelem studování přírody a krajiny. Spolu s učitelem půjde student do nejhezčích parků a malých uliček v kopcích ve Florencii, zároveň bude objevovat příjemné nové aspekty města.
V této druhé části kurzu bude možné pro studenty, kteří chtějí kreslit lidské tělo načrtnout početné sochy v našich parcích. Kurz se bude konat ve dvou odpoledních lekcích asi 3 hodiny každý týden.