DOE - Průmyslový experiment

Kurz na míru

Základní info

O průmyslovém experimentu se mluví stále častěji. Výrobci automobilů dokonce vyžadují používání DOE od svých dodavatelů. Co to ale je DOE a jaké jsou jeho možnosti? U nás v podniku se přece také pořád něco nového zkouší. Je to tedy také průmyslový experiment?
Co je to strategie průmyslového experimentování a jaký je vztah této strategie a účelného vynakládání peněz při hledání nových řešení?
CÍLE
poskytnout účastníkům základní představu o možnostech aplikace DOE v prostředí vlastního podniku. Takový základní přehled vyžadují od svých dodavatelů někteří zákazníci z oblasti automobilového průmyslu.
naučit účastníky prakticky využít DOE pro návrh, provedení a vyhodnocení jednoduchého technologického experimentu bez pomoci výpočetní techniky a složitých vzorců
procvičit plánování a vyhodnocování tří základních typů experimentu pomocí univerzálního statistického software (praktická cvičení se provádějí na počítači)
METODA
Kurz je zaměřen především na praktické použití DOE v těch nejjednodušších aplikacích. Důraz se proto klade na ty postupy, kde si vystačíme s kalkulačkou a čtverečkovaným papírem, případně tabulkovým procesorem MS Excel. Účastníci postupně zvládají základní úkony při plánování, navrhování a vyhodnocování experimentů. V průběhu druhého dne se jejich "protivníkem" stane technologický proces, simulovaný na počítači.DÉLKA KURZU: 3 DNY (24 HODIN)
MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 15
PRO KOHO JE KURZ URČEN
Kurz je určen především pro manažery, technology a pracovníky útvarů péče o kvalitu.

DOE - Průmyslový experiment

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je šest a pět ? Součet zapište číslicemi.