Facilitace pro lektory

Kurz na míru
Martin Rehuš

Kurzem Vás provede Martin Rehuš

Jsem lektor, facilitátor, markeťák a vášnivý organizátor zážitkových a vzdělávacích akcí.

Základní info

Facilitace pro lektory

Jste lektoři a chcete účastníky svých kurzů aktivně zapojit a využít plný potenciál skupiny? Zajímá vás, co se skrývá pod pojmem facilitace a reflexe, a jak je využít ve vaší lektorské praxi? Přemýšlíte, jestli je lepší lidem nové věci vysvětlovat nebo jim dát příležitost je objevit? Odpovědi najdete na zážitkově-vzdělávacím kurzu Facilitace pro lektory. Poznejte, jak vést vaše kurzy tak, aby si účastníci odnesli mnohem více a přitom jste s tím měli méně práce.

Co je facilitace ve vzdělávání?

Facilitace je umění přípravy a vedení setkání tak, aby bylo efektivní a směřovalo k naplánovanému cíli a výsledkům. Facilitační přístup lze také úspěšně použít pro vedení vzdělávacích akcí, kurzů a workshopů. Hlavní roli hraje facilitátor (lektor), který pečlivě navrhuje a připravuje průběh setkání. Plánuje nejen kdy, kde, jak a co budou účastníci dělat, ale také jak se přitom budou cítit, jak předejít nežádoucím situacím a jak účastníky na setkání předem připravit. Samotným setkáním pak účastníky aktivně provádí. Facilitaci lze použít pro malé schůzky i pro setkání se stovkami účastníků.

Co vám kurz přinese užitečného?

Objevíte, jak využít facilitační přístup ve vaší vzdělávací praxi
Získáte konkrétní nástroje na práci se skupinou a 10 praktických tipů a triků
Vyzkoušíte si, jak může být učení a předávání zkušeností zábavnější i pro vás
Zjistíte, co se vy sami můžete naučit od svých účastníků
Pochopíte, jak funguje facilitační přístup, a budete vědět, kdy jej využít.

Komu je kurz určen?

Kurz je určen všem, kteří vedou vzdělávací kurzy, workshopy nebo přednášky a chtějí, aby byly pro účastníky skutečně přínosné. Facilitaci ve vzdělání využijí interní lektoři společností i lektoři na volné noze, mentoři, pracovníci s mládeží a kdokoliv další, kdo vzdělává a rozvíjí potenciál ostatních.

Jak kurz probíhá?

Kurz je veden praktickou formou v přátelské a tvořivé atmosféře. Jeho základem je hlavně trénink ve skupinách a v různých modelových situacích. Kurz je veden facilitačním přístupem, takže uvidíte lektorskou facilitaci v praxi. Účastníci jsou aktivně zapojení po celou dobu kurzu, s nudnou prezentací se u nás rozhodně nesetkáte. Budeme využívat Kolbův cyklus učení zážitkem. Vaše konkrétní zkušenost bude umocněna následnou reflexí, která vám pomůže zpracovat zážitek a objevit přínos do budoucna.

Facilitace pro lektory

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je osm a osm ? Součet zapište číslicemi.