Uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF)-VDA 2

Kurzem Vás provede Ing. Jan Matuský Po absolvování vysokoškolského technického vzdělání působil jako odborný asistent na KOM FS Technické univerzity v Liberci, kde současně vedl metrologickou laboratoř a byl členem Akademického senátu FS TUL. Působí jako poradce a certifikovaný lektor, konzultant a auditor QMS a štíhlé výroby. Je vedoucím odborné skupiny ČSJ Metrologie. Absolvoval řadu odborných kurzů, je držitelem certifikátu Manažer kvality, auditor kvality, lektor-konzultant IV. stupně a poradce systému managementu, auditor procesu 6.3 a Kaisen Basic. Je certifikovaným lektorem dalšího vzdělávání AIVD. Ve své odborné praxi se zaměřuje zejména na řízení kvality, metrologii, statistické aplikace a štíhlou výrobu. (Více o lektorovi)

Základní info

Popis kurzu

Cíle kurzu

Vysvětlit nejdůležitější požadavky, obsažené v předpisu VDA 2 – Uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF), a přiblížit způsoby jejich efektivní aplikace v předvýrobních etapách zabezpečení výrobního procesu a produktu.

Určeno pro

Kurz je určen všem, kdo se podílejí na strukturované implementaci a prokazování v rámci postupu uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF) i všem ostatním, kdo se potřebují v dané problematice zorientovat.

Obsah kurzu


  • Struktura VDA 2 (6. vydání z roku 2020)

  • Výklad obsahu VDA 2: postup PPF a vzorkování, plánování a odsouhlasení PPF včetně časového zařazení v procesu vzniku produktu

  • Iniciační matice, stupně předložení, rozhodnutí o uvolnění

  • Implementace v postupech organizace a prokazování v rámci postupu PPF.

  • Vazby na nejdůležitější právních předpisy

  • Praktické příklady procesu vzorkování (v rámci možností)

Poznámka

08:30 – 09:00 Prezence

09:00 – 17:00 Odborný program


Během programu bude účastníkům podáno občerstvení (káva, čaj, minerálka, chlebíčky, ovoce, zákusek).


Kurz je možno realizovat jako podnikový přímo u zákazníka se zaměřením na jeho vlastní problematiku. Nabídku (vč. možnosti provedení on-line) na vyžádání rádi zpracujeme.


Kurz nenahrazuje licenční vzdělávání ve smyslu požadavků VDA/QMC. Je určen praktické potřebě šíření užitečných a praxí ověřených informací, které předpisy pro dodavatele automobilového průmyslu obsahují a mohou tak přispět k dalšímu rozvoji výrobních organizací.Účastníkům bude vystaveno OSVĚDČENÍ o absolvování s uvedením rozsahu 8 hodin a obsahové náplně kurzu.

Uvolnění výrobního procesu a produktu (PPF)-VDA 2

Vybraný termín:

5.4.2023  Královéhradecký kraj

Cena
4 800 Kč + 21% DPH

Termíny kurzu

Královéhradecký kraj
Tento termín
Královéhradecký kraj

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je deset a šest ? Součet zapište číslicemi.