Kurzem Vás provede Mgr. Štěpánka Havlíková, LL.M. - Advokátka v advokátní kanceláři Dentons a současně externí doktorandkou na Ústavu práva a technologií na Masarykově Univerzitě. V rámci advokátní praxe se specializuje zejména na právo duševního vlastnictví, softwarové smlouvy, IT právo, soudní spory zejména v oblasti nekalé soutěže, jakož i ochranu soukromí a ochranu dat. V oblasti umělé inteligence Štěpánka radí klientům zejména v oblastech implementace systémů umělé inteligence, compliance a ochrany dat, jakož i v otázkách smluvních podmínek s dodavateli systémů. V rámci doktorského studia se Štěpánka věnuje právu duševního vlastnictví a otázkám web scrapingu a data miningu, které souvisí mimo jiné s otázkou použití dat pro trénování umělé inteligence. V rámci úspěšně dokončeného LL.M. studia na Universität Regensburg se Štěpánka dále věnovala právním aspektům technologie na bázi umělé inteligence umožňující automatickou hlasovou analýzu.
Kurzem Vás provede JUDr. Zdeněk Kučera, Ph.D. - Partner pražské kanceláře Dentons, působí jako garant modulu Práva ICT a je vedoucím Centra práva, technologií a digitalizace na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, je rovněž garant výuky právních předmětů na Fakultě informačních technologií ČVUT. Ve své praxi se zaměřuje zejména na řešení sporů, obchodní právo a IT právo. V rámci IT práva se specializuje zejména na strukturování komplexních projektů, akvizic IT společností, softwarové právo, otázky elektronické kontraktace, odpovědnosti na internetu, ochrany osobních údajů a právní úpravu on-line marketingu. Věnuje se i otázkám nových technologií a řešitelem projektu Právní aspekty virtuální a rozšířené reality TAČR. V roce 2017 získal ocenění Právník roku v oblasti práva informačních a komunikačních technologií. Pro tuto oblast jej doporučuje například i žebříček Chambers Europe.
Umělá inteligence: jak ji implementovat? Jaká regulace nás čeká? Právní aspekty vstupů a výstupů umělé inteligence - ON-LINE
24.10.2024 ONLINE on-line, Upřesnující informace k termínu
česky