Základy práce s digitální videokamerou

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.
Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci. Nebo použijte poptávkový formulář.
 • Akce

 • Typ akce:
  kurz
 • Vedeno v jazyce:
  česky
 • ID akce:
  1073640
 • Místo konání

 • Region:
  Praha
 • Adresa:
  Praha

Popis kurzu Základy práce s digitální videokamerou

Kurz je určen všem, kteří s video tvorbou začínají a chtějí se s kamerou naučit lépe pracovat. V kurzu získáte základní praktické dovednosti, osvojíte si nutné teoretické minimum a budou vám představeny osvědčené kameramanské a tvůrčí postupy pro natočení libovolného audiovizuálního celku (filmeček z dovolené, záznam svatby, amatérský film). Na co se můžete těšit?

Úvodní část kurzu nabídne seznámení s kamerou po technické stránce. Rozebere rozdíly a podobnosti mezi fotografováním a natáčením. Popíše zásady tvorby uceleného filmového díla (velikosti a typy záběrů, filmová osa, filmový prostor a čas, hollywoodské schéma). Poradí jak se bez profesionálního vybavení přiblížit profesionálním výsledkům.

Druhá část kurzu bude zaměřena prakticky. Každý účastník si v ateliéru ozkouší získané dovednosti při praktickém cvičení, zvoleném dle své oblasti zájmu.

V závěrečné části se rozeberou nejčastější chyby a dotazy vzešlé z praktické části. Budou předvedeny možnosti následného střihu a ostatních dokončovacích úprav (zvuk atd.).Technika:

Na kurzu budou pro názorné účely k dispozici dvě kamery. Každý účastník semináře si pak může přinést vlastní kameru (i nejjednodušší model), případně fotoaparát (opět postačí i nejjednodušší model).

Výsledek kurzu:

Tento kurz vás naučí pořizovat pěkné záběry i ucelené filmové pasáže. V celém kurzu je kladen důraz na praktickou stránku vyučovaných dovedností
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace