Praktické dopady Brexitu

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
  • Místo konání

  • Region:
    Praha
  • Adresa:
    Politických vězňů 20,, Praha
  • Termín

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu Praktické dopady Brexitu

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Generálním ředitelstvím cel ČR a Zastoupením Evropské komise v České republice srdečně zvou na seminář Praktické dopady Brexitu, který proběhne dne 17. 12. 2018, od 13.00 hod. v budově MPO, Politických vězňů 20.

Cílem semináře je informovat o stavu vyjednávání mezi EU a Spojeným královstvím a připravit české podnikatelské subjekty i na situaci, kdy by došlo k Brexitu bez sjednané výstupové dohody. Ke změně vzájemných obchodních vztahů mezi ČR a Spojeným královstvím by v tom případě došlo bez dvouletého přechodného období a vzájemný obchod by nemohl využívat žádných preferenčních pravidel. 

Program semináře:

Úvodní slovo: Aktuální situace v procesu vyjednávání přístupové dohody

Přípravy na Brexit v oblasti obchodu a zdanění
Josef Hupperetz, Evropská komise, Pracovní skupina pro přípravu a vyjednávání podle čl. 50 Lisabonské smlouvy, expert na oblast obchodu a zdanění. 
Předpokládané dopady Brexitu v oblasti cel, nepřímého zdanění, dovozních a vývozních licencí, preferenčních pravidel původu, daně z přidané hodnoty a práv duševního vlastnictví

Celní řízení po vystoupení Velké Británie z EU
plk. Mgr. Lubomír Doskočil, Generální ředitelství cel, vedoucí oddělení Původu zboží, celní hodnoty a celní nomenklatury

Mgr. Richard Vesecký, Generální ředitelství cel, metodik celního řízení
Řádné ukončení celních procedur ke konci přechodného období (v případě podpisu Výstupové dohody) a důsledky v případě vystoupení Spojeného království z EU bez dohody (tzv. no-deal scénář); základní povinnosti, které vzniknout hospodářským subjektům z celního pohledu

Panelová diskuse
Dotazy bude možné klást jak přímo, tak on-line prostřednictvím aplikace Sli.do.

Seminář bude probíhat v českém a anglickém jazyce, tlumočení bude zajištěno. 
Na začátku semináře bude k dispozici malé občerstvení.

Na seminář je možné přihlásit se do 13. 12. 2018 prostřednictvím emailu: polnicka@mpo.cz.Stačí zaslat své jméno a jméno společnosti či organizace, kterou zastupujete.

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je dvě a tři ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Dittrichova 21, 128 01 Praha 2

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace