Poradce zdravého životního stylu (mimo oblast zdravotnictví) (Kouč zdravého životního stylu, Lifestyle kouč)

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.
Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci. Nebo použijte poptávkový formulář.
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
 • Akce

 • Typ akce:
  kurz
 • Vedeno v jazyce:
  česky
 • ID akce:
  2829916
 • Akreditováno:
  akreditace MŠMT (další vzdělávaní pedagogických pracovníků)
 • Lektor

 • Popis
  Informace je přístupná pouze registrovaným uživatelům EduCity Registrujte se hned!
 • Místo konání

 • Region:
  Praha
 • Adresa:
  Veverkova 1229/9, Praha 7 - Letná
 • Termín

 • Akreditováno MŠMT:
  ano
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu Poradce zdravého životního stylu (mimo oblast zdravotnictví) (Kouč zdravého životního stylu, Lifestyle kouč)

Pro koho je kurz určen?
Rekvalifikační kurz Poradce zdravého životního stylu je určen pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl v širším pohledu, neřeší pouze zdravý jídelníček, je určen pro všechny, kteří se chtějí stát profesionály v oboru, umět poradit svým klientům, nebo jen chtějí získat kvalitní znalosti pro pomoc sobě, rodině a svým blízkým.

Jaké znalosti získáte?
Poradce zdravého životního stylu
Zjistíte základní principy fungování lidského organismu, jejich souvislosti s výživou, pohybovou aktivitou a regenerací. Naučíte se ovládat diagnostické metody nezbytné pro práci s klientem, dozvíte se jak správně doporučit vhodný jídelníček, potraviny a přípravu pokrmů, jaký je vliv rodiny na vývoj a psychiku člověka, na jeho zvyky a návyky. Seznámíte se se zdravotními a psychologickými aspekty zdravého životního stylu (Lifestyle). Naučíte se orientovat v různých pohybových aktivitách, relaxačních a wellness programech. Součástí kurzu Poradce zdravého životního stylu je také přehled o alternativních směrech, východní pohled na výživu, vaření a životní styl, detoxikace a metabolické typy. S odborníky si prakticky vyzkoušíte diagnostiku na přístroji InBody, MaxPulse Medicore a dalších, medovou detoxikační masáž, chůzi s holemi (Nordic Walking) a další pohybové aktivity.
Velmi důležitou součástí kurzu je nácvik práce s klientem, metody vedení a motivace a seznámení s velmi se rozvíjejícím oborem rozvoje osobnosti - koučinkem. Také se dozvíte praktické informace potřebné pro svou praxi (např. jak vést poradnu zdravého životního stylu, jakou řešit legislativu, jaké je potřeba vybavení a jak se uplatnit na trhu práce).

Kdo může náš kurz absolvovat?
Osoba starší 18-ti let s ukončeným středoškolským vzděláním (výuční list/maturita/vyšší).

Další předpoklady:
Absolvování kurzu výživového poradce, poradce pro výživu, nutriční terapeut nebo alespoň základní znalost z oblasti výživy - ověřeno vstupním testem (základy biochemie, vyhodnocení a návrh jídelníčku). Test vám bude zaslán po vyplnění přihlášky a zaplacení zálohy. Znalosti lze doplnit nebo upřesnit také v nástavbovém semináři: "Praktická tvorba jídelníčku".

Hodinová dotace kurzu:
200 hodin

Ukončení kurzu:
Závěrečná práce - vzorový plán zdravého životního stylu klienta, závěrečný test a ústní zkouška. Účast na výuce minimálně 80%.
Po úspěšném absolvování získáváte Osvědčení o rekvalifikaci na základě akreditace MŠMT + certifikáty z jednotlivých bloků.
Lze absolvovat pouze jednotlivé semináře jako nástavbové.

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace