Oracle databáze: Optimalizace a ladění výkonnosti serveru (ORA9)

  • Místo konání

  • Region:
    Praha
  • Adresa:

Popis kurzu Oracle databáze: Optimalizace a ladění výkonnosti serveru (ORA9)

Popis kurzu

Přehled ladění výkonu Oracle databáze – cíle optimalizace, metodologie, vyvážený výkon, typické problémy, logování Statistiky a události Wait-Events – Alert Log File, Background process trace files, User trace files, wait events Metrics, Alerts, Baselines Statspack – instalace, využití, vytvoření snapshotu, tvorba reportů Využití AWR – správa AWR snapshotů, AWR reporty, ADDM reporty, ASH reporty Reactive Tuning – využití Enteprise Manageru k identifikaci symptomů, problémy operačního systému Ladění sdíleného poolu – určení problému, nastavení velikosti, reserved area, shared pool a objekty Ladění vyrovnávací paměti - Buffer Cache, její architektura, velikost, řešení typických problémů Automatická sdílená paměť – využití, automatické a manuální nastavení parametrů, System Global Area (SGA) Redo tuning – diagnostika, Fast Start MTTR target, redo chain tuning, velikost redo log file a redo log buffer Ladění I/O operací – diagnostika I/O problémů, SAME (Stripe and Mirror Everything) koncept, asynchronní I/O Ladění PGA a Temporary Space – Program Global Area (PGA), určení problémů, velikost PGA paměti, určení problémů s Temporary Space Optimalizace Oracle Data Block - segment space management, konverze, tune block space management, fragmentace tabulky Úvodní konfigurace – doporučené nejběžnější praktiky vyplývající z obsahu celého školení

Cíle kurzu

Tento kurz naučí zkušené administrátory databázového řešení Oracle identifikovat výkonnostní problémy a optimalizovat konfiguraci celého databázového systému pro maximální výkonnost a spolehlivost.
Objednat účast na kurzu - Oracle databáze: Optimalizace a ladění výkonnosti serveru (ORA9)
Máte-li dotaz kontaktujte dodavatele kurzu.
Jméno:
Společnost:
Pozice ve firmě:
Text:
Počet účastníků (číslo):
E-mail:
Telefon:
Ulice:
Město:
IČ:
PSČ:
DIČ:
Kontrola proti spamu. Kolik je čtyři a tři ? Součet zapište číslicemi.

Vyplněním formuláře poskytuji správci webu společnosti IVITERA a.s., Kafkova 16, 160 00 Praha, souhlas se zpracováním svých osobních údajů v nezbytném rozsahu za účelem zaslání vyžádané informace o nabídce vzdělávacích akcí společností IVITERA a.s. a pro zpřístupnění těchto údajů k zaslání vyžádané informace vhodným vzdělávacím společnostem. To vše v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů.

Souhlas poskytuji dobrovolně na dobu neurčitou. Zároveň prohlašuji, že mnou uvedené údaje jsou pravdivé. Souhlas může být kdykoli odvolán.

Správce prohlašuje, že bude zpracovávat údaje v souladu s platnou právní úpravou a pouze k účelům, ke kterým mu byl poskytnut souhlas.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami

*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.