EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE – NEVERBÁLNÍ A VERBÁLNÍ KOMUNIKACE, ASERTIVNÍ JEDNÁNÍ, ZVLÁDÁNÍ KONFLIKTNÍCH SITUACÍ, ANTIMANIPULATIVNÍ STRATEGIE

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
 • Lektor

 • Popis
  Mgr. Jana Wiesner Mgr. Jana Wiesner

  Psycholožka, psychoterapeutka, koučka a personální konzultantka

  Jana Wiesner má 20leté profesní psychologické a koučovací zkušenosti a praxi s firemním vzděláváním. Je specialistkou v oblasti verbální a neverbální komunikace, technik prezentace a koučování a její semináře doposud absolvovaly tisíce vracejících se účastníků ze všech oblastí firemní i státní sféry. Působí také jako tutorka manažerského vzdělávání MBA a je majitelkou poradenské společnosti LARRA CZ.


  Mgr. Jana Wiesner - psycholožka, vysokoškolská pedagožka, poradkyně LARRA CZ s.r.o.
 • Místo konání

 • Region:
  Praha
 • Adresa:
  SMOSK (K Centrum), Senovážné náměstí 23, 110 00 PRAHA 1 - Nové Město
 • Termín

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE – NEVERBÁLNÍ A VERBÁLNÍ KOMUNIKACE, ASERTIVNÍ JEDNÁNÍ, ZVLÁDÁNÍ KONFLIKTNÍCH SITUACÍ, ANTIMANIPULATIVNÍ STRATEGIE

Popis kurzu

EFEKTIVNÍ KOMUNIKACE – NEVERBÁLNÍ A VERBÁLNÍ KOMUNIKACE, ASERTIVNÍ JEDNÁNÍ, ZVLÁDÁNÍ KONFLIKTNÍCH SITUACÍ, ANTIMANIPULATIVNÍ STRATEGIE

Cíle kurzu

Prostřednictvím tréninkových metod zdokonalíte potřebné komunikační a asertivní dovednosti. Budete vedeni k rozvíjení komunikace jako klíčového projevu chování a jednání při profesním i osobním kontaktu, ke stimulování motivace pro konstruktivní postoje, a to i v konfliktních situacích. Osvojíte si asertivní techniky, práva a pravidla a naučíte se diagnostikovat ty situace, kdy máte tendenci k agresivitě či pasivitě či jakému typu manipulace nejsnáze podléháte. Lektorka – psycholožka zanalyzuje vaše možnosti a potenciál jednat novými přiměřenými způsoby, v nichž se budete cítit vy i vaši komunikační partneři lépe a sebevědoměji. Součástí semináře je autodiagnostika verbálních a neverbálních projevů postřednictvím kamerových technik. Každý účastník dostane individuální zpětnou vazbu od lektorky včetně tréninku pomocí modelových situací přímo z praxe účastníků.

Určeno pro

Neuvedeno

Obsah kurzu

Základy neverbální a verbální komunikace – první dojem, účinek mimiky, gest, vzdálenosti, správná interpretace signálů řeči těla druhých • komunikace a fyzický kontakt – odstranění negativních faktorů v neverbální oblasti (projevy nervozity atd.) – přesilové a antimanipulační taktiky neverbální komunikace – praktický trénink.
Vlastní komunikační styl účastníka: Chybné slovní návyky • efektivní slovní formulace (odbourání slovního „salátu“), ucelená sdělení a pozitivní vyjadřování • překážky a pravidla efektivního naslouchání • techniky kladení otázek.
Trénink úspěšné sebeprezentace a rétorické pohotovosti.

Dovednosti asertivního jednání – diagnostika vlastního stylu v zátěžových situacích. Testy asertivity • asertivní práva • techniky, principy • 3 typy chování. Přiměřené sebeprosazení. Asertivní kritika a pochvala, dovednost odmítání a určení si hranic. Typologie manipulátorů a antimanipulační techniky.

Komunikace a řešení konfliktů – dovednost „ustát“ si svůj protichůdný názor • konstruktivní komunikace v konfliktních a vypjatých situacích • strategie zvládání konfliktu • komunikace ve vedoucím postavení • typologie konfliktních jedinců • sebevědomá prezentace názoru jako cesta z bludného komunikačního kruhu • nácvik řešení konfliktů metodou modelových situací. Diagnostika vlastního psychologického profilu jednání v konfliktu (test).

Poznámka – workshop je veden vysoce interaktivní formou za využití zpětných vazeb pomocí videonahrávek, cvičení, psychologických testů a hraní modelových situací. Každý účastník odejde s doporučením, jakým směrem své dosavadní komunikační dovednosti rozvíjet a stimulovat tak, aby plně využil svůj osobnostní potenciál. „Bonbonkem“ je též skupinová písemná zpětná vazba každému účastníku (volitelné). Velmi intenzivní tempo semináře!

Poznámka

Samozřejmostí je občerstvení a podkladové materiály pro každého účastníka.
Každý účastník obdrží na konci semináře OSVĚDČENÍ o absolvování.
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - 1. VOX a.s.

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je jedna a tři ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

1. VOX a.s.

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Senovážné náměstí 978/23, 110 00 Praha 1

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace