Základy MPLS

Kurzem Vás provede

Základní info

Cíle kurzu

Kurz je určený pro uchazeče, kteří potřebují mít teoretické a praktické (konfigurační) znalosti o MPLS sítích. Po absolvování kurzu bude účastník seznámen s funkčností MPLS sítě a MPLS VPN aplikací. Bude schopný nakonfigurovat a spravovat MPLS síť a nejvíce používanou aplikaci - MPLS VPN a to i pro složité scénáře použití. Účastníci se seznámí s využitím MPLS pro transport IPv6 datového provozu a s nasazením IPv6 v MPLS L3 VPN.

Obsah kurzu

+ Úvod do MPLS (základní pojmy a principy MPLS)+ MPLS architektura (MPLS komponenty, popis control plane a data plane)+ MPLS funkcionalita (fungování, MPLS módy, Data Forwarding, Label Distribution Protocol)+ Konfigurace MPLS (základní konfigurace, volitelné parametry, MPLS monitoring)+ Teorie VPN sítí (VPN typy včetně jejich srovnání, VPN topologie)+ MPLS VPN (MPLS VPN architektura, Route Distingisher, Route Target)+ MPLS VPN funkcionalita (Routing Model, Packet Forwarding, Cisco implementace)+ Konfigurace MPLS L3 VPN (konfigurace VRF, MP-BGP, PE-CE směrování, monitoring MPLS VPN)+ Pokročilé konfigurace MPLS VPN (zvláštnosti nastavení OSPF a BGP jako PE-CE protokolů)+ Složitější topologie v MPLS VPN (Overlapping VPN, Central services VPN a Managed network VPN)+ Řešení souběhu Internet a VPN služeb+ IPv6 a jeho transport přes MPLS+ IPv6 v L3 MPLS VPN+ Lokalizace problémů v MPLS sítích

Předpoklady

Znalosti v oblasti Internetworkingu, TCP/IP, IP směrovacích protokolů včetně BGP a konfigurace směrovačů v rozsahu školení A0, A1 a RS3/BGP.ROUTE.

Studijní materiály

Účastníci obdrží přístup k elektronické verzi studijních materiálů.

Základy MPLS

Vybraný termín:

11.7.2022 –  13.7.2022  Praha 8 Upřesnující informace k termínu

Cena
30000 Kč + 21 % DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je pět a jedna ? Součet zapište číslicemi.