Úvod do OpenShiftu (CZ)

Jiří Snopek

Kurzem Vás provede Jiří Snopek

IT lektor a konzultant, RHCA. Vede tým zaměřený na vývoj i provoz webových a mobilních aplikací.

Základní info

Popis kurzu

Naučíte se základním znalostem o OpenShiftu, jeho možnostech a vyzkoušíte si prakticky do OpenShiftu nasadit jednoduché služby.

Během kurzu se účastníci naučí vytvářet Kubernetes resource, konfigurovat ingress router a využívat proces Source-to-image pro tvorbu kontejnerů. Kurz je ideální pro každého, kdo se chce naučit základy OpenShiftu a Kubernetes a nasazovat své aplikace do kontejnerů v moderním prostředí.

Cíle kurzu

Cílem kurzu je naučit účastníky základy OpenShiftu a Kubernetes, seznámit je s architekturou a infrastrukturou těchto nástrojů a naučit je vytvářet Kubernetes resource, konfigurovat ingress router a využívat proces Source-to-image pro tvorbu kontejnerů. Po absolvování kurzu budete schopni pracovat s OpenShiftem a Kubernetes a nasazovat své aplikace do kontejnerů.

Určeno pro

Kurz  je určen pro vývojáře, devopsy a správce IT infrastruktury, kteří se chtějí seznámits využitím Kubernetes a OpenShiftu pro kontejnerizaci aplikací a získat základní praktické zkušenosti v jejich využití.

Obsah kurzu


  • Představení Kubernetes a OpenShift architektury

  • Vysvětlení Kubernetes a OpenShift infrastruktury a komponent

  • Vytváříme Kubernetes resource

  • Konfigurujeme ingress router

  • Využíváme Source to image proces


Poznámka

OpenShift je registrovaná ochranná známka společnosti Red Hat, Inc. v USA a/nebo dalších zemích. Tento kurz není certifikován, akreditován, přidružen ani schválen společností Red Hat, Inc.

Předpoklady

Pro účast na kurzu Úvod do OpenShiftu jsou doporučeny základní znalosti v oblasti Linuxu. Dále by měli účastníci mít základní znalosti v programování a nasazování aplikací. Nicméně, i když tyto znalosti nejsou na úrovni profesionála, kurz je navržen tak, aby mohl být absolvován účastníky s různými úrovněmi znalostí. V kurzu se bude pracovat s reálnými situacemi a bude poskytnuta dostatečná podpora při řešení praktických úkolů.

Studijní materiály

Materiály jsou v elektronické podobě.

Návaznosti

OpenShift pro vývojáře, OpenShift administrace 1

Úvod do OpenShiftu (CZ)

Vybraný termín:

30.5.2023  Online

Cena
6 900 Kč + 21% DPH

Termíny kurzu

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je devět a sedm ? Součet zapište číslicemi.