Rozšířená administrace CUCM a signalizační protokoly

Kurzem Vás provede Trunecek Pavel

Základní info

Cíle kurzu

Absolvováním tohoto kurzu účastník pochopí vnitřní procesy hlasové brány a bude schopen analyzovat hovory procházející hlasovou branou, což je nevyhnutelné při implementaci, provozu a případném řešení problémů v praxi. V praktických cvičeních si může odzkoušet konfiguraci hlasové brány s ISDN PRI připojením, které se stále ještě běžně využívá k propojení IP telefonního řešení se sítí operátora. K základní administrací UC řešení patří i sledování real-time parametrů. K tomu je možné využít Real Time Monitoring Toolu. S tímto nástrojem se účastník seznámí prakticky, a naučí se ho používat (mimo jiné) i k řešení problémů ve své síti.Některé administrativní úkony na CUCM je nutno řešit přes ssh přístup. K tomuto účastník získá praktické zkušenosti a seznámí se s možnostmi tohoto rozhraní. V případě, že účastník spravuje redundantně řešení CUCM, důležitá je pro něho i znalost systémové databáze a schopnost řešit problémy s replikace databází v rámci clusteru.reinstalace systému.

Obsah kurzu

+ Hlasové brány Cisco + základní call-flow hovoru (Call Legs, Dial Peer Matching, konfigurace kodeků…) + Detailní rozbor příkazu "debug voip ccapi" + Toll Fraud Prevention s využitím funkcí Cisco IOS 15.X + Omezení výstupu debug příkazů pomocí funkce Call Filter + Troubleshooting rozhraní E1 (clocking, clock slips ...)+ Cisco Unified Communication manager - RTMT (Real Time Monitoring Tool) + Instalace RTMT + Performance Monitoring v RTMT + Konfigurace a získání logů z RTMT (Trace & Log Central, Syslog) + Analýza hovorové cesty (Analyze Call Path) + Plánované zasílání alertů v RTMT+ Cisco Unified Communication manager - CUCM CLI (Command Line Interface) + Přihlášení do CLI + Základní příkazy pro monitoring a správu CUCM + Zachytávání provozu pomocí příkazu "utils network capture" + Získání logů z CLI + SQL dotazy do DB + Analýza CUCM clusteru a řešení problémů se synchronizací DB+ Cisco Unified Communication manager - BAT (Bulk Administration Tool) + H.323 CUCM trace

Předpoklady

Kurz je vhodný pro účastníky, kteří již mají praktické a teoretické znalosti Cisco UC řešení, resp. absolvovali kurz VOICE1, případně COLLAB1.

Studijní materiály

- Na školení formou on-site účastníci obdrží tištěnou verzi studijních materiálů v anglickém jazyce.- Na školení formou online účastníci obdrží přístup k elektronické verzi studijních materiálů v anglickém jazyce.

Rozšířená administrace CUCM a signalizační protokoly

Vybraný termín:

15.7.2024 –  19.7.2024  Praha 8 Upřesnující informace k termínu

Cena
55 000 Kč + 21% DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je šest a deset ? Součet zapište číslicemi.