Network Security - Hacking v praxi

Základní info

Cíle kurzu

Toto školení hackingu vás seznámí se základními nástroji a principy, které se používají pro útoky a penetrační testování. Náš ojedinělý pětidenní kurz vám umožní do detailu pochopit i vyzkoušet metody, pomocí kterých se provádí útoky na počítačové sítě a serverové systémy z vnitřní části sítě a při útocích Man-in-the-Middle proti klientům mimo vnitřní síť. Účastníci si vyzkouší řadu technik jak na Windows platformě, tak i na Linuxu. Účast na tomto kurzu nebo odpovídající znalosti jsou nutným předpokladem pro účast na kurzu CEH - Certified Ethical Hacker.Náš ojedinělý kurz GOC3 Hacking v praxi Vám umožní do detailu pochopit i vyzkoušet metody, pomocí kterých se provádí útoky na naše počítačové sítě a serverové systémy. V průběhu kurzu si postupně vysvětlíme i vyzkoušíme vše, co potřebujete znát pro obranu proti technikám pro mapování prostředí napadaných firem, skenování síťového prostředí, ARP poisioning, ukládání a přenos hesel v síti a napadeném systému.

Obsah kurzu

- Opakování TCP/IP- Odchytávání dat v síťovém analyzéru - Vyhledávání informací z Internetových zdrojů - Spouštění procesů pod službami a plánovanými úlohami - Analýza prostředí a první útoky- Analýza prostředí náchylných k sociálnímu inženýrství - Skenování síťových služeb pomocí skenování otevřených portů a bannerů - Analýza používaných operačních systémů - Princip a aplikování ARP poisioningu pomocí nástrojů pro Microsoft Windows i Linux- Hesla a jejich prolamování- Principy ukládání hesel v operačních systémech - Přenos hesel při síťovém ověřování - Downgrade ověřovacích metod - Útoky na hesla hrubou silou pomocí CPU, grafických karet a distribuovaného útoku - Rainbow Tables - principy vyhledávání, způsob generování pro konkrétní prostředí a druhy útoků, analýza time/memory tradeoff efektu - Bezdrátové sítě- Druhy rámců používaných v bezdrátových sítích - Analýza bezdrátových sítí v dosahu - Zneužití neautorizovaných rámců - WiFi Injection a monitor mód WiFi karet - Útoky na WEP sítě - Vetřelecká AP

Předpoklady

Kurz je určen správcům sítí, kteří jsou zodpovědní za bezpečnost počítačových sítí a chtějí pomocí praktických ukázek porozumět, proč je nutné zavádět opatření, které standardní bezpečnostní kurzy a oficiální whitepapery vysvětlují pouze teoreticky. Kurz můžeme doporučit i správcům síťové infrastruktury pro hlubší porozumění principům TCP/IP protokolu. Díky úvodní části opakování TCP/IP se kurzu mohou účastnit všichni, kdo již mají znalosti a zkušenosti na úrovni kurzu GOC2 nebo alespoň roční zkušenosti s administrací síťových služeb a znalosti základní správy serverových operačních systémů. V průběhu kurzu používáme nástroje pro Windows i jejich ekvivalenty v Linux prostředí, avšak díky detailním vysvětlením i instrukcím v průběhu kurzu znalost linux systémů není zapotřebí.

Studijní materiály

Knižní publikace dle nabídky odborných vydavatelství.

Network Security - Hacking v praxi

Vybraný termín:

27.11.2023 –  1.12.2023  Bratislava 2 Upřesnující informace k termínu

Cena
1 500 Euro + 20% DPH

Termíny kurzu

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je dvě a jedna ? Součet zapište číslicemi.