Správce počítačové sítě

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.
Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci. Nebo použijte poptávkový formulář.
  • Kurz na míru

  • ID akce:
    86256

Popis kurzu na míru Správce počítačové sítě

Určeno pro: Všechny, kteří se chtějí naučit pracovat v různých operačních systémech a chtějí svoje znalosti uplatnit jako správcové sítí. Vhodným vstupním předpokladem je znalost základů angličtiny, Windows, Office(Word, Excel).

Náplň kurzu:
Úvod - úloha a pozice správce počítačové sítě ve firmě
Technologie počítačových sítí - LAN, WAN, MAN, souborový a aplikační server, operační systém, klient, topologie, protokoly, přenosová média, Internet/Intranet, atd. Normalizace počítačových sítí - nejdůležitější standardy ISO, ANSI, IEEE, ITU (CCIT) a IMTF. Referenční model ISO/OSI a TCP/IP. Technologie Ethernet, Fast Ethernet, Token Ring, ATM, FDDI, Gigabit Ethernet a 10GbE. Protokoly TCP/IP a IPX/SPX.
Základní komponenty - Repeater, hub, switch, bridge, router a gateway. HW serveru a pracovní stanice (CPU, sběrnice, RAM, cache, řadiče a disky - EIDE, Fast SCSI-2. Strukturované kabelážní systémy. Záložní zdroje (UPS). Management počítačových sítí na bázi SNMP a RMON. Příklad komplexní sítě založené na prvcích Cisco. Návrh firemní počítačové sítě a její optimalizace.
Operační systémy - základy DOS, Windows, Win 95/98/2000 a Win NT Workstation 4.x. Specializované síťové OS - Novell NetWare 6, Win 2000 Server a Linux. Zabezpečení počítačových sítí, třídy bezpečnosti C2 a E2
Novell NetWare 6 - Přehled možností síťového OS NW 6 a nadstavbových aplikací - Novell eDirectory, souborové a tiskové služby (NDPS); práva k NDS a souborům/adresářům, atributy souborového systému; komprimace a subalokace. SLP, PKI/NICI. Instalace a konfigurace klienta serveru Novell NetWare , základy administrace NW 6, práce na konsole serveru. Koncepce zálohování dat na streamer. Integrace s prostředím UNIX a IBM, vazba na Internet
Windows 2000 - Seznámení se systémem, architektura, rozdíly mezi Windows 2000 server a workstation, základní administrativní úkony (správa uživatelů, správa disků, ...) základy síťového provozu (síťové technologie, protokoly) se zaměření na IP (veřejné a neveřejné IP adresy, masky, sítě a podsítě) zprovoznění sítě ve Windows 2000 (sdílení disků, sdílení tiskáren, přístupová práva). Pokročilá správa systému (více disků, přidávání zařízení, ... ), Windows 2000 a Internet (Web Server, FTP server, dial-in, dial-out, nadstavbové produkty, ...).
LINUX * Seznámení se systémem, architektura, instalace, základní administrativní úkony (správa uživatelů, správa disků, ...), základy síťového provozu (síťové technologie, protokoly) se zaměření na IP (veřejné a neveřejné IP adresy, masky, sítě a podsítě), Linux a Internet (Web Server, Mail server, FTP server, telnet, ssh, základní nadstavbové produkty, ...), bezpečnost a nastavení přístupových práv, zprovoznění sítě v Linuxu (síť NTFS, Windows, Novell).
Praktické cvičení pod vedením lektora

Rozsah: 20 dnů, resp. 130 vyučovacích hodin.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace