Soukromý pilot letounu

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.
Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci. Nebo použijte poptávkový formulář.
  • Kurz na míru

  • ID akce:
    95829

Popis kurzu na míru Soukromý pilot letounu

Výcvik pilota soukromého letounu se skládá z teoretické a praktické části.

Teoretická část zahrnuje výuku v rozsahu 80 vyučovacích hodin, během které jsou přednášeny následující předměty: Letecké předpisy, Všeobecné znalosti letadel, Letové výkony a plánování, Výkonnost člověka, Meteorologie, Navigace, Provozní postupy, Základy letu a Radiotelefonie.
Teoretickou výuku zajišťuje letecká škola Let's Fly, sídlící na letišti v Ostravě Mošnově.

Před zahájením praktického výcviku je nutno splnit následující podmínky:
- doložit výpis s rejstříků trestů
- absolvovat vstupní lékařskou prohlídku na Ústavu leteckého zdravotnictví v Praze Dejvicích s cílem získat lékařský posudek o zdravotní způsobilosti 2.třídy.
- dosáhnout věku 17 let

Praktický výcvik musí proběhnou pouze v rámci jedné letecké školy. Náš aeroklub nabízí výcvik na jednomotorových letounech typu Zlín Z-142 (dvoumístný). Během výcviku je nutné absolvovat předepsané pozemní přípravy a odlétat cvičení dle stanovené osnovy v rozsahu 45 hodin. Praktický výcvik probíhá kterýkoliv den dle osobní dohody s instruktorem a samozřejmě dle aktuálního stavu počasí. Výcvik je zakončen teoretickou zkouškou na ÚCL ČR a po jejím úspěšném složení následuje přezkušovací let s inspektorem Úřadu v rozsahu min. 2 hodin
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace