Programování ve Windows - WinAPI

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.
Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci. Nebo použijte poptávkový formulář.
  • Kurz na míru

  • ID akce:
    46598

Popis kurzu na míru Programování ve Windows - WinAPI

* úvod do principů programování ve Windows
* třídy oken, smyčka zpráv, procedura okna
* zpracování zpráv Windows
* vytvoření jednoduché aplikace ve Win32 API
* GDI - základy práce se standardním grafickým rozhraním Windows
* dialogy, aplikace založená na dialogovém okně
* prostředky programu - ikony, kurzory, bitmapy a další
* nabídky (menu), zachytávání příkazů z hlavní nabídky i kontextové (plovoucí) nabídky
* běžné dialogy Windows (výběr souboru, výběr barvy apod.)
* ovládací prvky Windows a jejich použití
* vytváření a použití dynamických knihoven DLL
* zápis a čtení z registrační databáze
* zápis a čtení souborů

Základem programování ve Windows je aplikační programové rozhraní Windows, tedy Win API. Seznámením se s ním znamená pochopit základní principy platné ve nadstavbách a knihovnách jako MFC, VCL, WinForms apod. Znalost Win API dává možnost v situacích, kde je to vhodné (drobné utility apod.) napsat kompletní program pouze ve Win API, který je pak maximálně efektivní, rychlý a úsporný z hlediska paměti a systémových zdrojů vůbec. Navíc i při použití některé zmíněné (třeba i vizuální) nadstavby je dříve či později nutné v některých situacích jít pod povrch, když musíte vyřešit něco, na co již síly dané knihovny nestačí. Pak opět přichází ke slovu použití "čistých API funkcí".

Jak se můžete školit?
Individuálně
Při individuálním školení Vám sestavíme "školící plán" přesně na míru. A tento plán je možno samozřejmě operativně přizpůsobit v průběhu školení podle toho, jak rychle budete schopni vstřebávat probírané téma. Můžete tak plynule procházet jednotlivými tématickými okruhy.

Znamená to, že Váš čas (i finance) budou využity s maximální efektivitou. Možná máte vlastní zkušenosti z některých hromadných kurzů s přesně danou osnovou, společnou pro všechny účastníky bez ohledu na jejich "startovní úroveň" a další specifika. Pak často dochází k tomu, když použiji trochu nadsázky, že polovina účastníků se nudí, protože probíranou látku již zná, a druhá polovina neví, o čem je řeč.

Skupinově
V případě, že Vaše firma bude mít zájem o školení pro větší počet účastníků, můžeme toto školení uskutečnit přímo v prostorách Vaší firmy, nebo v pronajaté učebně (vzhledem k tomu že nemám vlastní velkou učebnu pro větší počet účastníků).

Dálkově
Tato varianta je vhodná zejména pro ty, kteří mají možnost dlouhodobého připojení k Internetu. Jádrem školení pak bude výklad a konzultace pomocí některého komunikačního programu (Windows/MSN Messenger a/nebo NetMeeting) popřípadě e-mail. Kromě toho samozřejmě budete také dostávat cvičení, kontrolní otázky a příklady.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace