MS Windows 2003 sítě

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.
Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci. Nebo použijte poptávkový formulář.
  • Kurz na míru

  • ID akce:
    441250

Popis kurzu na míru MS Windows 2003 sítě

Získat podrobné znalosti o síťovém prostředí Microsoft Windows 2003. Osvojit si v praxi teorii počítačových sítí a operačních systémů. Implementovat a spravovat a řešit problémy v oblasti síťových a serverových technologií na bázi MS Windows. Pokud se připravujete na zkoušky Microsoft certified professional, pak je tento kurz pro vás vhodnou přípravou na zkoušku Implementing, Managing, and Maintaining a Microsoft Windows Server 2003 Network Infrastructure (70-291).

* Tvorba, konfigurace, správa, zabezpečení a řešení problémů souborových, tiskových a webových zdrojů., publikování zdrojů v Active Directory, typy zdrojů včetně tiskáren a sdílených složek. Správa ukládání dat se zřetelem na souborový systém, oprávnění a kvóty. Implementace souborových systémů NTFS a FAT. Povolení a konfigurace diskových kvót, implementace a konfigurace EFS, konfigurace oddílů na disku, základní a dynamické disky, konfigurace oprávnění přístupu k souborům a složkám, správa domain-based DFS, správa komprese souborů a složek. Vytváření sdílených zdrojů a konfigurace přístupových oprávnění. Konfigurace a řešení problémů s Internet Information Services. Monitorování a správa síťového zabezpečení.
* Konfigurace, administrace a řešení problémů síťové infrastruktury, řešení problémů routování, diagnostické utility včetně tracert, ping a ipconfig. Konfigurace a řešení problémů TCP/IP na serverech a klientských počítačích. Konfigurace, administrace a řešení problémů DHCP, DNS, WINS, NETBIOS. Použití nastat, ipconfig, nslookup, netdiag.
* Správa, zabezpečení a řešení problémů serverových a klientských počítačů, instalace a konfigurace serverového a klientského hardware. Řešení problémů startu serverů a klientských počítačů, nástroje a metodika včetně Safe Mode, Recovery Console a paralelních instalací. Monitorování výkonu serveru, nástroje Systém Monitor, Event Viewer a Správce úloh. Instalace service packů a updatů.
* Konfigurace, správa, zabezpečení a řešení problémů organizačních jednotek Active Directory a group policy. Tvorba a správa uživatelských a skupinových objektů v Active Directory. Správa objektů a hromadných oprávnění, diagnostika problémů při replikaci ActiveDirectory, Nasazení software s použitím Group Policy.
* Konfigurace, zabezpečení a řešení problémů se vzdáleným přístupem. VPN, PPTP, L2TP spojení, řešení problémů vzdáleného přístupu, Terminal Services, Network Address Translation a Internet Connection Sharing.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace