Aktivní prodej

Popis kurzu na míru Aktivní prodej

Kurz Konzultativních prodejních dovedností je určen prodejcům a Key Account manažerům. Trénink účastníkům vysvětluje fáze prodejního procesu a prostřednictvím praktických cvičení identifikuje chyby, kterých se dopouštějí i zkušení prodejci. Účastníkům je vysvětlena role a důležitost každé fáze prodejního procesu, časté chyby v každé z těchto fází a odpovídající styl chování v těchto fázích. Účastníkům jsou dále vysvětleny různé prodejní styly a možnosti jejich použití včetně jejich přínosů a možných nevýhod. Program dále představuje rozdílné styly zákaznického chování a učí účastníky, jak je rozpoznat a jak se jim efektivně přizpůsobit.

Tento kurz je propojen s konceptem Situačního prodeje, který k prodeji přistupuje z pohledu 8-mi různých prodejních situací. Ty jsou odlišeny jednak tím, kdo má počáteční iniciativu (zákazník nebo prodejce) a pak také tím, zda je zákazníkova potřeba známa či ne. Prodej v těchto situacích se navíc liší u stávajících klientů a u nových klientů.

Kurz má možnou nástavbu v podobě modulu Přesvědčivý prodej na základě osobnostní typologie, který je postaven na principu, že prodejní proces a zejména prodejní rozhovor je potřeba modifikovat a přizpůsobit individualitě zákazníka. V centru zájmu je zákazník jako osobnost se svým individuálním komunikačním stylem, stylem rozhodování, osobními preferencemi a vnitřním systémem hodnot.

Každý prodejce ví, že různí zákazníci mají různé povahy. Každý slyší na něco jiného, s některými zákazníky je radost pracovat, s některými je to naopak velmi těžké. Kurz učí účastníky orientovat se v odlišnostech různých osobnostních typů, identifikovat signály, které vypovídají o příslušnosti k určitému typu a přizpůsobit své chování tak, aby byl dosažen očekávaný výsledek výhodný pro obě strany.

Součástí kurzu je osobnostní profil každého účastníka, který popisuje jeho silné a slabé stránky a návrhy pro rozvoj nejen v obecné rovině, ale také detailně v jednotlivých fázích prodejního procesu. Absolventi tohoto kurzu jsou proto schopni najít cestu mezi individualitou svou a svého konkrétního zákazníka a budovat vzájemně prospěšný obchodní vztah
Kontaktovat dodavatele kurzu na míru
Jméno
Společnost
Pozice ve firmě
E-mail
Telefon
Text
Kontrola proti spamu. Kolik je deset a sedm ? Součet zapište číslicemi.
*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace