Úvod do facilitace - ONLINE

Kurzem Vás provede Mgr. Vojtěch Benda

Jsem lektor, facilitátor, mediátor a metodik vzdělávání. Fascinuje mě téma komunikace a dlouhodobě se jím zabývám z mnoha různých úhlů - v rámci…

Základní info

Slyšeli jste termín facilitace a zajímá vás, co se pod ním skrývá? Vedete komunikaci ve skupině lidí a chcete zjistit, jak to dělat lépe? Opakovaně se v komunikaci dostáváte do náročných situací a lámete si hlavu, co s tím? Zaujaly vás naše kurzy naživo, nicméně si nás chcete nejprve omrknout online?

Co je facilitace?

Facilitace je umění přípravy a vedení průběhu schůzek, jednání a diskusí. Je to přístup, který setkání urychlí, směřuje efektivně k cíli a užitečným výstupům. Facilitaci lze použít pro malé schůzky, velké porady i setkání se stovkami účastníků.

Hlavní roli hraje facilitátor, který umí před setkáním navrhnout a připravit jeho program a průběh. Samotným setkáním pak účastníky aktivně provádí. K úspěšnému použití nástrojů facilitace nemusíte být v roli formálního vedoucího. Při znalosti principů facilitace můžete podpořit efektivní průběh jednání i z role účastníka.

Facilitace obsahuje velké množství technik, které pomáhají rozproudit diskusi, nebo ji naopak zklidnit. Pomůže vám vracet diskusi k tématu, zapojit účastníky, řešit konflikty, použít vhodný záznam a vytvořit motivující prostředí.

Co vám kurz přinese užitečného

 

  • dozvíte se, co je a co není facilitace a kdo je to facilitátor
  • zažijete, jak dobře vedená facilitace vypadá
  • odnesete si nejméně 10 konkrétních praktických nástrojů, které vám pomohou při vedení komunikace ve skupině
  • uslyšíte několik tipů, jak reagovat při náročných situacích
  • pochopíte základní principy, které zeefektivní vaši facilitační práci
  • dostanete prostor si facilitaci vyzkoušet a získáte zpětnou vazbu

 

Forma a průběh online kurzu

Kurz se skládá ze dvou dopoledních modulů (2 x 3,5 hodiny). V čase mezi nimi vám nabídneme praktický domácí úkol. Informace, jak se připojit, spolu s technickými doporučeními vám zašleme přibližně týden předem.

Oba moduly budou probíhat na platformě Zoom. Budou interaktivní s velkou mírou vašeho zapojení. Těšit se můžete na praktická cvičení, sdílení zkušeností, lektorské ukázky a jejich rozbor. Je pro nás důležité, abyste se o facilitaci dozvěděli to podstatné a současně si ji i prakticky zažili.

Ucelený základ facilitace

Chcete do facilitace nahlédnout víc? Podívejte se na kurz Ucelený základ facilitace, který vás provede facilitací od A do Z. Jde o praktický trénink, který je kvalitním základem pro vaši facilitační praxi. Ucelený základ facilitace - 3 dny, AKREDITOVANÝ

Úvod do facilitace - ONLINE

Vybraný termín:

24.5.2023 –  31.5.2023  Online Upřesnující informace k termínu
09:00 – 12:30 hod.

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je šest a osm ? Součet zapište číslicemi.