Kreslení mandal jako účinná autoterapie - sobotní kurz

Kurzem Vás provede Ing. Ivana POLÁKOVÁ

Základní info

Určeno:
Lidem, kteří prožívají strach a stres a chtějí zpracovat své úzkostné stavy na tuto „covidovou“ dobu nebo se chtějí cítit prostě jen dobře a zažívat radost.
Současná doba je zvláštní, není lehká pro nikoho. Pokud chceme žít svůj život, potřebujeme nové vize a k tomu potřebujeme prožívat radost, pohodu, klid a mír. Protože prožíváme nejistotu, potřebujeme trénovat to, čemu se říká TOLERANCE NEJISTOTY. Pokud prožíváme nějaké úzkostné stavy, věřme, že je můžeme zvládnout sami bez intervence medicíny. Pokud nemáme dostatek síly, potřebujeme nějaké impulzy, inspiraci. Pokud nás rozhodí vnější svět, potřebujeme najít řád, vrátit se k sobě, ke svému systému, ke své komfortní zóně. Když máme nějakého tvůrčího koníčka nebo příjemnou a zdravou aktivitu, při kterých jsme sami se sebou, srovnáváme si myšlenky v hlavě, uvolňujeme se, zklidňujeme se. Každou krizi můžeme brát jako příležitost, jak pochopit sebe sama, jak porozumět tomu, kdo jsme, co chceme a co cítíme. Pokud cítíme bezmoc, potřebujeme posílit víru, víru v sebe sama, že to zvládneme a že bude líp. Je to o umění být přítomen tady a teď. Co to vlastně znamená? Minulost máme pro zisk zkušeností, budoucnost proto, abychom věděli, kam kráčíme, do jakého přístavu chceme doplout. Přítomnost nás ukotvuje. Využijme i svoji nespokojenost k tomu, abych viděli, co je pro nás to správné. Něco přestaňme dělat a něco začněme dělat. Nebojme se dělat malé krůčky podle metody KAIZEN. Náš život je otázkou volby. A i když tyto slova znamenají jen teorii, tak si uvědomme, kdo může něco změnit v našem životě? Kdo nás zná nejlíp? Je to návrat k sobě sama. Naslouchejme svému srdci. To vidí nejlépe, co je pro nás správné. Seřaďme si svoje priority a zapojme do svého života ty správné návyky. V kurzu se dovíte o 8 návycích pokojených lidí. Vše je možné a my dokážeme cokoliv.

CO NÁM MŮŽE POSKYTNOUT TVOŘENÍ MANDAL:
  • Zpracování emocí – mandala umožňuje dostat se do kontaktu s vlastními pocity a emocemi a dává nám tedy prostor pro jejich přijetí. Tím že je přijmeme, je zároveň i zpracujeme. Už žádné vytěsňování, žádné bloky.
  • Zklidnění – kruhový obrazec s harmonicky uspořádanými prvky je předlohou pro duši, která se během kreslení snaží zaujmout stejně harmonický tvar, a proto se zklidňujeme.
  • Získání energie – čas strávený sama se sebou ve vlastním rytmu je léčivý sám o sobě, a pokud si dovolíme ponořit se do tvoření mandal, dostaneme se do prožitku přítomnosti. Čas plyne pomaleji a tělo nabírá sílu a energii. Jsme v ozdravné alfa hladině, tak jak se vědomě do ní dostávají jogíni při meditaci.
  • Získání vhledu – podíváme se na to „jak to vlastně je, jak to máme“ a s pomocí některé z koučovacích nebo psychoterapeutických technik můžeme změnit to, co nám nevyhovuje, co nám škodí, co se nám nelíbí a co už nechceme.
  • Zpracování „mandalové“ zkušenosti – někdy pochopíme význam symbolů a pocitů až po jejich nakreslení a procítění. Je to ten známý, účinný AHA efekt: „Teď už vím, co mám dělat“.
  • Zvýšení sebevědomí – po vytvoření mandaly často přichází pocit seberealizace, sebeocenění a spokojenosti sama se sebou. Naučme se vyslovovat nahlas pochvalu za své dílo. Dívejme se na ně srdcem, jak to říká Malý princ.
  • Sebeléčení – do mandaly lze vložit energii, kterou právě potřebujeme a výsledek pak můžeme na sebe nechat působit různými způsoby a hlavně dlouhodobě.
- Při tvoření vznikají důležité hormony v našem těle - dopamin a serotonin. Jsou to známé
hormony štěstí.
- Použité barvy v nás vyvolávají určité vibrace spolu s pocity. Tyto vibrační energie o nás
vypovídají, kde se právě nalézáme, co potřebujeme, resp. kam směřujeme.

CO SE DOZVÍME O MANDALKÁCH A O JEJICH KRESLENÍ:
- Seznámíme se, co vlastně mandalky jsou
- Jaké mají mandaly účinky, jaká energie z nich může vyzařovat
- Naučíme se postupu kreslení mandal
- Dozvíme se, proč i pouhé vybarvování předloh mandal může mít blahodárné účinky na naši mysl, na naše zklidnění, na to být v přítomnosti podle hesla: kam plyne naše energie, tam se odehrává i náš život
- Obeznámíme se s významem barev, resp. jaké vibrační energie mají jednotlivé barvy
- Uvědomíme si, jaké barvy nás provází v našem životě a co znamenají
- Naučíme se vidět hlubší význam v názvech mandal a i tu přidanou hodnotu v tom, jak můžeme v naší mandale rozpoznat náš cíl, vizi, přání
- Jak vizualizovat obrazy našich mandal, které mohou zkrášlovat interiéry, prostory, míst, kde se vyskytujeme, pracujeme, odpočíváme

OBSAH KURZU:
1. Historie mandal
2. Jak tvořit mandaly
3. Práce s mandalou – léčebná psychoterapie
4. Význam barev
- Základní význam
- Barvy čaker a duhy
5. Barvy podle znamení zvěrokruhu
6. Vibrační energie barev
7. Závěr – něco navíc

Kreslení mandal jako účinná autoterapie - sobotní kurz

Vybraný termín:

14.8.2021  Jihomoravský kraj

Cena
983 Kč + 21 % DPH

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je osm a sedm ? Součet zapište číslicemi.