Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde.

Facilitační minimum - ONLINE

Kurzem Vás provede Mgr. Vojtěch Benda

Jsem lektor, facilitátor, mediátor a metodik vzdělávání. Fascinuje mě téma komunikace a dlouhodobě se jím zabývám z mnoha různých úhlů - v rámci…

Základní info

Esence metody facilitace. Ty nejdůležitější facilitační dovednosti pro vaši praxi za jediný den. Kurz je akreditovaný MPSV.

Na kurzu Facilitační minimum vám ve svižném tempu předáme to nejpodstatnější z metody facilitace. Odnesete si konkrétní praktické nástroje, které můžete využít hned druhý den. A také vám ukážeme, jak na vaše setkání nahlížet očima facilitátora. Tento kurz pro vás můžeme připravit i na zakázku jako prezenční nebo online.

Komu je kurz určený:

Kurz je určený těm, kteří se chtějí v tématu facilitace zorientovat a získat základní know-how. Je užitečný pro všechny, kteří vedou setkání více lidí.

Co se na kurzu naučíte

 

  • dozvíte se co je a co není facilitace a kdo je to facilitátor
  • zažijete, jak vypadá dobře vedená facilitace 
  • odnesete si 10 konkrétních praktických technik, které vám výrazně usnadní  vedení komunikace ve skupině
  • získáte tipy, jak reagovat při náročných situacích
  • uvědomíte si základní principy, které zefektivní vaši facilitační práci
  • dostanete prostor si facilitaci prakticky vyzkoušet včetně zpětné vazby od lektora

Forma a průběh kurzu

Kurz je interaktivní s velkou mírou vašeho zapojení. Těšit se můžete na praktická cvičení, sdílení zkušeností, lektorské ukázky a jejich rozbor. Je pro nás důležité, abyste se o facilitaci dozvěděli to podstatné a současně si ji i prakticky zažili.

Prezenční kurz je jednodenní. V online variantě se  skládá ze dvou půldenních modulů (2 x 3,5 hodiny). V čase mezi nimi vám nabídneme praktický domácí úkol. Oba moduly budou probíhat na platformě Zoom. Informace, jak se připojit, spolu s technickými doporučeními vám zašleme přibližně týden předem. Připojení je snadné, není nutné nic instalovat. Pro zvýšení interaktivity kurzu je podmínkou účasti používání kamery a mikrofonu.

 

Co je facilitace?

Facilitace je umění přípravy a vedení průběhu schůzek, jednání a diskusí. Je to přístup, který setkání urychlí, směřuje efektivně k cíli a užitečným výstupům. Facilitaci lze použít pro malé schůzky, velké porady i setkání se stovkami účastníků.

Hlavní roli hraje facilitátor, který umí před setkáním navrhnout a připravit jeho program a průběh. Samotným setkáním pak účastníky aktivně provádí. K úspěšnému použití nástrojů facilitace nemusíte být v roli formálního vedoucího. Při znalosti principů facilitace můžete podpořit efektivní průběh jednání i z role účastníka.

Facilitace obsahuje velké množství technik, které pomáhají rozproudit diskusi, nebo ji naopak zklidnit. Pomůže vám vracet diskusi k tématu, zapojit účastníky, řešit konflikty, použít vhodný záznam a vytvořit motivující prostředí.

Ucelený základ facilitace

Chcete do facilitace nahlédnout víc? Podívejte se na kurz Ucelený základ facilitace, který vás provede facilitací od A do Z. Jde o praktický trénink, který je kvalitním základem pro vaši facilitační praxi. Ucelený základ facilitace - 3 dny, AKREDITOVANÝ

Facilitační minimum - ONLINE

akreditace MPSV
Vybraný termín:

24.5.2023 –  31.5.2023  Online Upřesnující informace k termínu
09:00 – 12:30 hod.

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je deset a osm ? Součet zapište číslicemi.