Ucelený základ facilitace - unikátní třídenní kurz vedení jednání facilitačním přístupem

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
 • Lektor

 • Popis
  Mgr. Vojtěch Benda Mgr. Vojtěch Benda

  Jsem lektor, facilitátor, mediátor a metodik vzdělávání.

  Fascinuje mě téma komunikace a dlouhodobě se jím zabývám z mnoha různých úhlů - v rámci řešení konfliktů, vyjednávání, efektivního vedení porad, práce se skupinami nebo umění prezentovat myšlenky zajímavě a přesvědčivě.


 • Místo konání

 • Region:
  Jihomoravský kraj
 • Adresa:
  Brno
 • Termín

 • Doba trvání:
  3 dny
 • Počet vyučovaných hodin:
  21
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu Ucelený základ facilitace - unikátní třídenní kurz vedení jednání facilitačním přístupem

Chcete umět vést rozhovory a jednání tak, aby byly efektivní, držely se tématu, směřovaly k cíli a respektovaným výstupům? Absolvujte třídenní kurz Ucelený základ facilitace, staňte se facilitátorem a zefektivněte jednání sobě i ostatním.

Co je facilitace?

Facilitace je leadership v průběhu rozhovorů. Je to přístup, který urychlí jednání a vede k jasnému cíli a realistickým výstupům. Lze ji použít pro porady, schůzky i konference.
Hlavní roli hraje facilitátor, osoba, která různými způsoby vede průběh diskuse tak, aby byla efektivní a směřovala k cíli, se kterým se všichni účastníci ztotožní. K úspěšnému použití některých nástrojů ani nemusíte být v roli formálního vedoucího diskuse.
Facilitace obsahuje velké množství technik, které pomáhají rozproudit diskusi, nebo ji naopak zklidnit. Pomůže vám soustředit hovor na výsledek, zapojit účastníky, řešit konflikty, použít vhodný záznam a vytvořit vysoce konstruktivní prostředí.

Projděte praktickým třídenním kurzem

Ucelený základ facilitace je velmi prakticky zaměřený třídenní kurz, který vás provede facilitací od A do Z. Budete prakticky trénovat všechny důležité techniky. Posílíte svoje zkušenosti a jistotu při vedení jednání a získáte velmi cennou zpětnou vazbu. Získáte velmi cennou objektivní zpětnou vazbu. Přihlaste se a získejte kvalitní základ pro vaši facilitační praxi.
 

Komu je kurz určen

Pro všechny, kteří se často účastní nejrůznějších jednání, a kterým záleží na kvalitě komunikace ve skupině. A také těm, kteří vedou druhé lidi. Mohou to být jak manažeři z firemního prostředí, tak i vedoucí pracovníci ve veřejné správě nebo v jiných oblastech. Kurz je určen pro úplné začátečníky nebo těm, kteří chtějí svoje dosavadní facilitační zkušenosti zasadit do uceleného rámce. Pokročilí facilitátoři se mohou zúčastnit také našeho rozsáhlého kurzu Komplexní výcvik facilitace.

 

Obsah kurzu

Den 1 - Začínáme s facilitací

Během úvodního dne poznáte, co se skrývá pod pojem facilitace, nakolik se překrývá s jinými přístupy skupinové práce, jako mediace, koučování nebo mentoring. Zjistíte, jak může být facilitace využita při vedení skupiny. Dozvíte se, co vše přispívá k vytvoření bezpečného aktivizujícího rámce jednání. Prakticky si vyzkoušíte přípravu i vedení facilitovaného jednání.

Obsah:

 • pochopíte, jak funguje facilitační přístup, a budete vědět, kdy jej využít
 • dokážete se lépe připravit na řízení porady, jednání, či setkání
 • dozvíte se, co pomáhá k motivaci, aktivizaci a zapojení účastníků jednání
 • získáte větší jistotu pro začátek a vedení facilitačního procesu

Den 2 - Vedeme proces facilitace

Seznámíte se se základními nástroji facilitačního procesu. Vyzkoušíte si je na modelových situacích při facilitaci různých typů setkání. Prakticky budeme trénovat komunikační schopnosti pro práci s obsahem jako je parafráze, rekapitulace, vracení se k tématu či orientace v procesu. Uvidíte, jak využít záznam k vizualizaci informací. Vyzkoušíte si stopovat, formulovat a průběžně zaznamenávat důležité informace. Ukážeme, jak vytvořit a strukturovat kvalitní výstup ze setkání a co vše do něj patří.

Obsah:

 • Získáte praktické nástroje pro vedení různých typů porad a jednání
 • Prakticky si natrénujete komunikační schopnosti pro vedení procesu a práci s tématy
 • Budete se lépe orientovat při řešení možných problémů
 • Seznámíte se s vizualizací sběru informací
 • Budete vědět, jak přehledně formulovat výstup z jednání

Den 3 - Pracujeme se skupinou účastníků jednání

Dynamika ve skupině má velký vliv na to, zda a jak rychle se nám podaří dosáhnout cíle. V závěrečném dni se seznámíte s pokročilými technikami, které vám pomohou zjistit, jak skupina při facilitaci funguje a jak vnímat její aktuální stav. Dozvíte se, jaké nástroje můžete jako facilitátor použít a vyzkoušíte si je v bezpečném prostředí. Získáte tak jistotu pro řešení náročných situací, jako jsou konflikty, ztráta motivace nebo problematičtí účastníci jednání.

Obsah:

 • poznáte, jak při facilitaci efektivně využít váš komunikační styl
 • naučíte se všímat si dění ve skupině a reagovat na něj
 • dozvíte se, jak vytvořit a udržet motivaci skupiny
 • vyzkoušíte si, jak uklidnit emoce a najít shodu
 • získáte jistotu pro zvládání náročných situací

Komplexní výcvik facilitace

Zajímá vás náročnější trénink? Přemýšlíte o možnosti stát se profesionálním facilitátorem? Podívejte se na náš Komplexní výcvik facilitace v rozsahu 6 měsíců a 100 hodin.

Reference

Kurz Ucelený základ facilitace jsem absolvoval se svým týmem jako přípravu na naplnění facilitátorské role v rámci workshopů ke zlepšování interních procesů (metodou GE Work-out). Naším hlavním cílem bylo získat nejen potřebné praktické dovednosti, ale také větší sebevědomí při výkonu této role, která je pro většinu z nás nová. Díky velmi profesionálnímu a trpělivému vedení kurzu lektorem Lukášem Kučerou se obojí velmi dobře podařilo a kurz můžu jako praktický úvod do umění facilitace (s nezbytnou trochou teorie) vřele doporučit.
Libor Drlík, vedoucí oddělení procesního řízení a business inteligence, Českomoravská stavební spořitelna

Kurz předčil mé očekávání a jsem velmi rád, že jsem absolvoval tyto 3 dny intenzivní práce. Ze strany lektorů byl zřejmý jejich 100% zájem o kurz a jeho účastníky.
Jan Holeček, Magistrát města Brna

Kurz předčil mé očekávání, přestože bylo už od začátku velmi vysoko. Po absolvování tohoto kurzu opravdu není možné vnímat komunikaci stejně jako před kurzem. Lektor skvělý, stejně tak obsah všech tří dnů!
Alexandra Čtvrtlíková, PENAM, a. s.

Kurz ukazuje řízení jednání v jasně členěném obraze a zároveň provádí jednotlivými částmi jednání za použití konkrétních nástrojů facilitace. Kurz doporučuji všem, kteří vedou složitá jednání. Oceňuji také skvělou atmosféru celého kurzu.
Michal Hájek, Městský úřad Domažlice

Video doplňující kurz Ucelený základ facilitace - unikátní třídenní kurz vedení jednání facilitačním přístupem

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - Edutica s. r. o.

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je dvě a dvě ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

Edutica s. r. o.

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Lidická 700/19, 602 00 Brno - Veveří

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.