Novela zákoníku práce 2017 a její dopad do podnikové praxe

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde
 • Místo konání

 • Region:
  Jihočeský kraj
 • Adresa:
  Radniční 133/1, České Budějovice
 • Termín

 • Doba trvání:
  1 den
Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Popis kurzu Novela zákoníku práce 2017 a její dopad do podnikové praxe

Úvod
Novela zákoníku práce 2017 zásadním způsobem mění práva a povinnosti zaměstnavatelů. Nová pravidla se týkají nejen např. home office a doručování, ale i dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr a dovolených a bezpodmínečně je musí znát každý zaměstnavatel. Novela zákoníku práce ještě více než dříve ochraňuje zaměstnance a kdo se nepřipraví na změny včas, ten riskuje porušení povinností a vysoké sankce. 

Cíle
Absolvent kurzu se zorientuje v aktuální pracovněprávní legislativě a soudních rozhodnutích, dokáže aplikovat získané poznatky při stanovení vnitrofiremních pravidel, naučí se řešit konkrétní problémy z praxe v souladu s novou účinností změn právních norem.

Obsah
Zákoník práce. Postavení vedoucích zaměstnanců. Změna druhu a místa vykonávané práce. Změny v oblasti pracovní doby a doby odpočinku. Konto pracovní doby. Základní pravidla pro výpočet a poskytování dovolené. Povinnosti zaměstnavatele při zaměstnávání na dohody. Práce z domova a teleworking. Přechod práv a povinností v pracovněprávních vztazích. Změny v úpravě doručování. Uzavírání kolektivních smluv při více odborových organizacích u zaměstnavatele. Pracovnělékařské služby. Povinnosti podle právní úpravy BOZP v zákoníku práce. Pracovnělékařská služba, její obsah, smlouvy s poskytovateli, povinnosti a oprávnění lékařů vůči zaměstnavatelům. Lékařské posudky, platnost a právní účinky, opravné prostředky a jejich důsledky, soudní přezkum podle judikatury Ústavního soudu, aktuální judikatura Nejvyššího soudu. Posudkové závěry a jejich důsledky podle zákoníku práce, vztah dlouhodobého pozbytí zdravotní způsobilosti a dočasné pracovní neschopnosti. Pracovnělékařské prohlídky vstupní, periodické, mimořádné a výstupní, jejich zajišťování a obsah podle prováděcí vyhlášky. Vstupní prohlídka a uzavření pracovní smlouvy, změna od roku 2017. Povinnosti zaměstnavatele k úhradě a daňové souvislosti. Důsledky neprovedení prohlídky podle ZSZS a zákoníku práce, povinnost vyřazení zaměstnance z výkonu práce, výpověď a převedení na jinou práci. Lékařské prohlídky podle zákoníku práce (práce v noci a mladiství), souvislost se ZSZS, další zvláštní předpisy (řidiči aj.). Dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr a pracovnělékařské prohlídky. Kontrolní působnost hygienických stanic a inspekce práce, možné sankce. Postup uznávání nemocí z povolání podle zákona a vyhlášky č. 104/2012 Sb. (změny). Nejnovější judikatura.

Metodika
Interaktivní výklad s řízenou diskuzí, řešení konkrétních dotazů a situací z praxe účastníků.

Určeno
Personálním manažerům, statutárním orgánům společností, živnostníkům – zaměstnavatelům, manažerům všech úrovní a všem ostatním zájemcům o danou problematiku.

Nabídka tohoto termínu kurzu již není aktuální. Podobné kurzy naleznete zde

Kontaktovat firmu - Gradua-CEGOS, s.r.o.

Váš email:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu. Kolik je devět a tři ? Součet zapište číslicemi.

Dodavatel veřejného kurzu

Gradua-CEGOS, s.r.o.

Prosíme zmiňte EduCity
při kontaktování dodavatele

Adresa

Karlovo nám. 325/7, Praha 2

Kontakty


*Objednávka kurzu či žádost o více informací je zaslána přímo dodavateli vzdělávání. Ceny kurzů bez slev na EduCity jsou stejné jako u dodavatelů. Uplatnění slev u LAST MINUTE a Akčních kurzů pouze při objednání přes EduCity.
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace