Studium angličtiny v Irsku

Kurz na míru

Základní info

Proč právě Irsko?
Tisíce lidí všech věkových kategorií z celého světa přicházejí do Irska, aby zde zdokonalili svou angličtinu. Vždyť kdo by se nenechal zlákat úchvatnou krajinou a všudypřítomnou zelení, která vás oslní, jakmile opustíte rušný Dublin a vyjedete na venkov.

Irsko, tradičně označováno jako země svatých a země vzdělanosti, je mladým národem pyšnícím se svoji keltskou minulostí . Tato země, se svými 4 000 000 obyvatel, je věhlasná svojí vytříbenou angličtinou. Každý jistě zná literární giganty jménem: Oskar Wilde, Georg Bernard Shaw, Samuel Beckett, James Joyce, W.B.Yeats či Seamus Heaney. Hudebním fandům jistě neunikly úspěchy hudebních skupin - U2, Enya, Sinead O'Connor, The Cranberries, BoyZone, Westlife nebo The Corrs.

Tomuto ostrovu situovanému západně od Velké Británie, vládne mírné oceánské podnebí. Země je protkána poměrně hustou sítí jezer a řek, vnitrozemí ostrova vyplňuje nížina obklopená vysočinou, dosahující 600-800 m nadmořské výšky. Irsko je velmi bohaté na přírodní krásy.

Hlavním městem Irska je Dublin (1 000 000 obyvatel). Toto rozkvétající dynamické město se nachází na východním pobřeží , obklopeno mořem z jedné strany a horami ze strany druhé. Najdete zde mnoho restaurací či hospůdek nabízející živé koncerty nebo pouze tichý koutek pro popovídání si nad šálkem kávy. Milovníky umění jistě potěší množství galerií a muzeí.

Druhé největší město Irska je Cork (175 000 obyvatel) nacházející se na jižním pobřeží. Dějiny irské mořeplavby se psaly zde. Cork byl svědkem nejistého osudu tisíců vystěhovalců, kteří odtud vyplouvali vstříc Novému světu, naposledy zde kotvil Titanic. Jinak je Cork známý svým zpěvavým dialektem, hudbou a hospůdkami.

K nejkrásnějším městům Irska patří bezpochyby Galway (57 400 obyvatel) ležící za západním pobřeží mezi Limerickem a Derry. Je to rušné univerzitní město, má elegantní centrum a nedaleko odtud je velkolepá Connemara (jeden z nejúchvatnějších koutů Irska). Galské dědictví je zde prezentováno hrdě a důrazně.

Studium angličtiny v Irsku

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.

Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci.

Nebo použijte poptávkový formulář.