Kurzy pro AČR podle normy NATO STANAG 1,2,3

Kontakt na dodavatele získáte po registraci

Tento kurz je pořádán dodavatelem, který nevyužívá placenou prezentaci na portálu EduCity.
Kontaktní údaje na dodavatele získáte po registraci. Nebo použijte poptávkový formulář.
 • Akce

 • Typ akce:
  kurz
 • Vedeno v jazyce:
  česky
 • ID akce:
  541461
 • Místo konání

 • Region:
  Jihočeský kraj
 • Adresa:
  učebny EDUCA, Štítného 12, Č. Budějovice
 • Cena *

 • Cena:
  info na educo@educo-cb.cz

Popis jazykového kurzu Kurzy pro AČR podle normy NATO STANAG 1,2,3

Připravujeme ke zkouškám podle normy NATO STANAG 6001 od r. 1996 v Českém Krumlově a v Českých Budějovicích

Zkouška STANAG je komplexní jazykovou zkouškou testující dovednost poslechu s porozuměním, četby s porozuměním, písemný a mluvený projev. Z hlediska praktického využití anglického jazyka se akcentuje komunikativní přístup, největší důraz se klade na poslech a ústní projev.

STANAG 1

Testuje výše uvedené dovednosti na elementární úrovni. Předpokládá se aktivní slovní zásoba 600-800 slov a pasivní zásoba v rozsahu 1 200 slov. Osvojené lexikální jednotky by měly umožnit komunikaci na běžná společenská témata. Zkouška předpokládá znalost základních gramatických struktur na úrovni základní až mírně pokročilé

STANAG 2

Testuje uvedené dovednosti na středně pokročilé úrovni. Předpokládá se aktivní slovní zásoba v rozsahu 1000 - 1200 slov a pasivní zásoba v rozsahu 2000 slov. Osvojené lexikální jednotky by měly umožnit komunikaci na běžná společenská témata a na obecně vojenská témata. Při zkoušce se vždy přihlíží ke specializaci zkoušeného. Zkouška předpokládá znalost gramatických struktur na úrovni středně pokročilé.

STANAG 3

je komplexní zkouškou testující dovednost poslechu s porozuměním, četby s porozuměním, písemný projev, mluvený projev a překlad, tlumočení z cizího jazyka do mateřského a naopak. Je kombinací jazykové zkoušky všeobecné a profesní. Předpokládá vyšší pokročilost a profesní jazyk na základní až střední úrovni.

Organizace

Příslušný útvar musí být uveden ve Věstníku MO, přihlášku vyřídí EDUCO s Ministerstvem obrany. Kurz bývá koncipován na 300 vyučovacích hodin.

K dnešnímu dni jsme připravili ke zkouškám 45 kurzů různých úrovní STANAG dále skupiny IFOR a SFOR pozemního i leteckého vojska.Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace