Jak připravit vytýkací dopisy a výpovědi

Kurzem Vás provede Mgr. Daniel Vejsada

Základní info

Komu je seminář určen:

Seminář je určen personalistům, interním právníkům, manažerům a dalším osobám, které se zabývají pracovním právem a personalistikou.
Obsah semináře:

1. Právní úprava

V úvodu probereme právní úpravu, která se vztahuje k porušování povinností a neuspokojivým pracovním výsledkům zaměstnanců a související právní úpravu rozvazování pracovních poměrů.

2. Upozornění na porušení povinností a neuspokojivé výsledky

V této části se podíváme na praktické aspekty přípravy tzv. vytýkacích dopisů. Zaměříme se také na roli vedoucích zaměstnanců při kontrole dodržování právních předpisů ze strany podřízených zaměstnanců a hodnocení jejich výkonu.

3. Ukončení pracovního poměru

V této části probereme, jaké jsou konkrétní podmínky pro rozvázání pracovního poměru výpovědí a jaké nástrahy v rámci propouštění na zaměstnavatele číhají. Povíme si také, proč je pro zaměstnavatele výhodné ukončit pracovní poměr dohodou a jak toho dosáhnout.

4. Vedení soudního sporu

Dále probereme, co může zaměstnavatel očekávat v případě, kdy dojde k soudnímu řízení se zaměstnancem o neplatnost propuštění a co vše bude muset v takovém případě zaměstnavatel prokázat, aby platnost propuštění obhájil.

5. Diskuse

V závěru bude také poskytnut dostatečný prostor na diskusi a řešení otázek účastníků k jednotlivým probraným bodům.

Jak připravit vytýkací dopisy a výpovědi

Vybraný termín:

25.4.2024  ONLINE Upřesnující informace k termínu

Cena

Kontaktovat dodavatele


Kontrola proti spamu. Kolik je pět a šest ? Součet zapište číslicemi.