Logo EduCity
Největší on-line nabídka vzdělávaní
Meetings.cz - konferenční prostory
Vyhledat na EduCity
Zvolte region
kapacita
Najdi
Najdi
 
 

PORADENSTVÍ
nabídka konzultací a poradenství
Finanční Firemní Personální IT
PORADENSKÉ FIRMY
KURZY NA MÍRU
na základě potřeb Vaší firmy
Manažerské kurzy Projektové řízení Počítačové a IT kurzy Jazykové kurzy Komunikační a prezentační dovednosti Obchodní dovednosti Personalistika a osobnostní rozvoj Marketingové kurzy Účetní a daňové kurzy Finanční kurzy Systémy řízení a ISO Technické kurzy Právo a legislativa Bezpečnostní kurzy Outdoor a indoor Sport a umění Ostatní kurzy Školení interních lektorů Překlady a tlumočení
vhodné prostory pro firemní akce

 Termín konání:

 Počet účastníků:
 Požadovaná lokalita:

Jméno:   
Heslo:   
  


knihovna EDUCITY

Efektivní jazyková výuka ve firmě začíná i končí auditem
 

Jak říká přísloví, kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem. Zkušenosti pak ještě ukazují, že znalost jazyků zlepšuje možnosti uplatnění v zaměstnání. Řada firem proto poskytuje svým zaměstnancům jazykové vzdělávání.

Důležité je vždy zjistit, na jaké úrovni jsou vaši lidé. Začínat neustále znovu nevede nikam a firmy to stojí zbytečné peníze. Proto existují jazykové audity, které mohou pro firmy zajistit jazykové školy a agentury. Měly by probíhat jak před začátkem tak po skončení jazykové výuky.

Jazykový audit by měl probíhat v ústní i písemné podobě. Součástí je i motivační dotazník, který určí, jakých cílů a zaměření chtějí jednotliví zaměstnanci dosáhnout. Jazyková škola by měla dopředu navrhnout také motivační a studijní plán, možnost výběru lektora, místa výuky a učebních materiálů.

Chce-li firma ušetřit, je výhodnější investovat do udržovacího kurzu pro pokročilé a začátečnický kurz ponechat na dobu, kdy na něj budou peníze. Peníze ušetří i výběr lektora. Šetřit by se naopak nemělo na intenzitě výuky. Jedna hodina týdně je málo. Ideální je učit se dvakrát 90 minut týdně.

-kk-

Zdroj: Pravda.sk

Pravda.sk: portál slovenského deníku Pravda

Celý materiál je obsažen v kompletní verzi Online knihovny EduCity, do níž se můžete ZDARMA zaregistrovat ZDE.

VEŘEJNÉ KURZY
přístupné všem zájemcům
Manažerské kurzy Projektové řízení Počítačové a IT kurzy Komunikační a prezentační dovednosti Obchod a prodejní dovednosti Personalistika a osobnostní rozvoj Konference a veletrhy Marketingové kurzy Účetní a daňové kurzy Finanční kurzy Pomaturitní studium MBA a BBA programy Systémy řízení a ISO Rekvalifikace, Rekvalifikační kurzy Právo a legislativa Bezpečnostní kurzy Technické kurzy Školství, zdravotnictví a sociální oblast Sport, umění a ostatní kurzy Vysokoškolské studium Školení interních lektorů
ŠKOLICÍ FIRMY
EduCity PŘEDSTAVUJE
O NÁS
PARTNEŘI EduCity